Libya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisinde Karamürselli bir kişi de var

Libya açıklarında Türk şirketine ait bir kuru yük gemisi saldırıya uğradı. Saldırıda geminin üçüncü kaptanı ölürken, mürettebat arasında Karamürsel’den bir kişinin de olduğu ortaya çıkarken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Libya açıklarında Türk şirketine ait bir kuru yük gemisi saldırıya uğradı. Saldırıda geminin üçüncü kaptanı ölürken, mürettebat arasında Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yaşayan Batuhan Ö. (26) adlı kişinin de olduğu ortaya çıkarken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Libya açıklarında saldırıya uğrayan  Türk gemisinde Karamürselli bir kişi de var Karamürsel Haber

Libya açıklarında Türk şirketine ait bir kuru yük gemisi saldırıya uğradı. Saldırıda geminin üçüncü kaptanı ölürken, mürettebat arasında Karamürsel’den bir kişinin de olduğu ortaya çıkarken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

Libya açıklarında Türk şirketine ait bir kuru yük gemisi saldırıya uğradı. Saldırıda geminin üçüncü kaptanı ölürken, mürettebat arasında Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yaşayan Batuhan Ö. (26) adlı kişinin de olduğu ortaya çıkarken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

"10 Mayıs akşam saatlerinde bir Türk şirketine ait Cook Islands bayraklı, 'Tuna-1' isimli kuru yük gemisinin İspanya'dan aldığı alçıpan yükünü teslim etmek üzere Tobruk/Libya limanına giderken, Tobruk'un yaklaşık 13 mil açığında, uluslararası sularda karadan topçu atışına maruz kaldı. Saldırı üzerine bölgeden uzaklaşmaya çalışan gemiye aralıklarla iki ayrı hava saldırısı düzenlendi. Saldırılarda geminin Türk vatandaşı 3. kaptanının hayatını kaybettiği, mürettebattan yaralananlar olduğu gemide maddi hasar meydana gelirken Karamürselli Kutay ve Sevil Ö.’tek oğlu olan Batuhan Ö.’ de gemide yer aldığı yapılan saldırandan yara almadığı belirtildi.

Gemide 8'i Türk, 6'sı Gürcistan ve 1'i de Azerbaycan uyruklu olmak üzere 15 kişilik mürettebat bulunuyordu. Saldırı sonrasında çıkan yangını mürettebat kendi imkanlarıyla söndürmeyi başardığı ancak gemide ciddi hasar meydana geldiği bildirilirken Türkiye'ye doğru yola çıkan geminin, 24 saatte Fethiye Limanı'nda olması bekleniyor. Eskortluk yapacak Deniz Kuvvetleri unsurlarının 5 saat içinde gemiye ulaşacağı öğrenildi.

Libya'da Türk şirketine ait Cook Adalarıbayraklı "Tuna-1" isimli kuru yük gemisine düzenlenen saldırıyı, Tobruk hükümetine bağlı Hava Kuvvetleri Komutanlığı üstlendi. Hava Kuvvetleri Komutanı Sakr Curuşi, yaptığı açıklamada, "Türk gemisinin Derne sahilinde sınır ihlalinde bulunduğunu ve uyarılara rağmen seyrine devam ettiği gerekçesiyle vurulduğunu" ileri sürdü.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom