Karamürsel'de Trafik ve İlk Yardım Haftası Kutlama Programı Düzenlendi

Karamürsel'de Trafik ve İlk Yardım Haftası Kutlama Programı Düzenlendi Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Trafik ve İlk Yardım Haftası Kutlama Programı gerçekleştirildi. Programa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Bozdağ, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Tekn

Karamürsel'de Trafik ve İlk Yardım Haftası Kutlama Programı Düzenlendi Karamürsel Haber

Karamürsel’de Trafik ve İlk Yardım Haftası Kutlama Programı Düzenlendi

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Trafik ve İlk Yardım Haftası Kutlama Programı gerçekleştirildi. Programa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Bozdağ, 100,Yıl Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü zeki Bayram Yardımcıları Sinan Yazar , Erkan Mavi , Tufan Öztaş ve Okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler ellerinde pankartlarla kortej halinde Karamürsel caddelerinden Altınkemer Kültür Merkezine yürüyerek sürücülere ve vatandaşlara trafik kurallarına uyulması konulu broşürleri dağıtıldı. Öğrenciler daha sonra Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezinde düzenledikleri program istiklal marşımızın okunmasıyla başladı, Karamürsel 100. Meslek ve Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı Sinan Yazar’ın yaptığı açılış konuşmasında ‘Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir. Trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yolu, trafik kurallarına uymaktır. Trafik Haftası, trafik kurallarının anlatılmasında önemli bir zaman dilimidir. Trafik kurallarını öğrenerek ve çevremizdeki insanlara öğreterek, bu haftanın amacına ulaşmasına yardımcı olabiliriz’ dedi.

Yazar’ın ardından Karamürsel Devlet Hastanesi Eğitim Hemşiresi Hazal Özkan tarafından İlk Yardımın altın kuralları anlatılırken Karamürsel Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi Polis memurlarından Uğur Kabakçı yaptığı konuşmada ‘Cadde ve sokaklarda yaya kaldırımlarından yürümeli, karşı kaldırıma yaya geçitlerinden geçmeliyiz. Karşıdan karşıya geçerken, önce sola, sonra sağa ve tekrar sola bakarak geçmeliyiz. Trafik polisinin olmadığı yerlerde, trafik ışık ve işaretlerine dikkat etmeliyiz. Üst geçit olan yerlerde mutlaka üst geçidi kullanmalıyız. Taşıtlara asılmamalı ve taşıtlar durmadan inip binmemeliyiz. Taşıt pencerelerinden kollarımızı ve başımızı çıkarmamalıyız. Duran bir taşıtın hemen önünden ve arkasından geçmemeliyiz dedi. Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladıkları Trafik konulu tiyatro ile program sona erdi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom