25 Yetişkin Kur'an kursunu başarıyla tamamladı

Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan 25 yetişkin öğrenciye sertifikaları törenle verildi Karamürsel Merkez Camii’nde Kasım Ayı’ndan bu güne kadar düzenlenen kursa katılan 25 yetişkin öğrenci için Merkez Camii’nde belge merasimi düzenlendi. Törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı, Sakarya Müftü Yardımcısı Mehmet Korkmaz ve vatandaşlar katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Kapsamında Karamürsel Müftülüğü tarafından Camilerde Kur’an Öğretimi programı çerçevesinde Karamürsel Merkez Camii’nde Kasım Ayı’ndan bu güne kadar her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen kursa katılan 25 yetişkin öğrenci için Merkez Camii’nde belge merasimi düzenlendi.

25  Yetişkin Kur'an kursunu başarıyla tamamladı Karamürsel Haber

Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan 25

yetişkin öğrenciye sertifikaları törenle verildi

Karamürsel Merkez Camii’nde Kasım Ayı’ndan bu güne kadar düzenlenen kursa katılan 25 yetişkin öğrenci için Merkez Camii’nde belge merasimi düzenlendi. Törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı, Sakarya Müftü Yardımcısı Mehmet Korkmaz ve vatandaşlar katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kapsamında Karamürsel Müftülüğü tarafından Camilerde Kur’an Öğretimi programı çerçevesinde Karamürsel Merkez Camii’nde Kasım Ayı’ndan bu güne kadar her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen kursa katılan 25 yetişkin öğrenci için Merkez Camii’nde belge merasimi düzenlendi.

Konuya ilişkin bilgi veren Merkez Camii İmam-Hatibi Yusuf Anlağan, şunları söyledi; “Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Karamürsel Müftülüğümüzün yetişkinlere yönelik düzenlemiş olduğu bu kurslarda Merkez Camimizde eğitim gerçekleştirdik. Çoğunluğu 25-70 yaş gurupları arası olmak üzere 25 yetişkin cemaatimize, haftanın 5 günü yatsı namazının ardından Kur’an-ı Kerim’i tecvitli okumayı öğrenip namaz sureleri başta olmak üzere dini bilgiler ve ilmihal bilgilerini de bu kursumuza öğrendiler.”dedi.

Yusuf Anlağan ayrıca, “Kursa katılan bu öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim’i hatmettiler. Sevgili Peygamberimizin ‘sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir’ Hadis-i şerifi gereğince bu kursumuza katılarak Kur’an okumayı öğrenen bu cemaatimizi tebrik ediyorum. Kur’an okumayı ve anlamayı hayatımıza rehber edinmemiz gerektiğini belirterek, "Kur'an-ı Kerim'i tekrar etmez ise çok çabuk unuturuz. Kur'an-ı öğrendikten sonra onu unutanlardan olmayalım. Kurs bitti diye Kur'an okumayı bırakmayın. Ona sımsıkı sarılalım. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) Kur'an-ı Kerim'in kainattaki en önemli uygulayıcısıdır. Her zaman Kur'an-ı rehber edinmeliyiz" diye konuştu. Konuşmaların ardından Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan 25 öğrenciye sertifikaları törenle verildi.

Yusuf Hoca yıl sonunda emekli oluyor

Karamürsel Merkez Cami İmam-Hatibi Yusuf Anlağan törende duygulu anlar yaşadı, 44 yıllık meslek hayatını sürdüren bunun 21 yılını Karamürsel Merkez Camiinde tamamlayan 2 yurt dışı hizmeti, 2 hac 2 de umre görevlerini yapan bu yılın sonunda 65 yaş sınırı dolayısıyla emekliye ayrılacak olan Karamürsel Merkez Cami İmam-Hatibi Yusuf Anlağan, yıl sonunda emekli olacağını açıklarken duygulu anlar yaşadı. Alağan, Karamürsel’de hizmet verdiği dönemler içinde herkes den helalık isterken kendisinden yana helal olsun dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom