Karamürsel'de Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Karamürsel'de Yıl Sonu Sergisi Açıldı Karamürsel Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, yıl sonu sergisi açtı. Karamürsel Kültür Merkezi'ndeki sergide, 512 El sanatları, Halıcılık, Giyim Teknoloji, Dekoratif Ev Tekstili, Resim, Çinicilik, sanatları ürünleri yer aldı.

Karamürsel'de Yıl Sonu Sergisi Açıldı Karamürsel Haber

Karamürsel'de Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Karamürsel Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, yıl sonu sergisi açtı.

Karamürsel Kültür Merkezi'ndeki sergide, 512 El sanatları, Halıcılık, Giyim Teknoloji, Dekoratif Ev Tekstili, Resim, Çinicilik, sanatları ürünleri yer aldı.

 

Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, burada yaptığı konuşmada, kursiyerlerin güzel işler ürettiğini belirterek, "Öğretmenlerimizi ve kursiyerlerini tebrik ediyorum" dedi.

Karamürsel Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mustafa Yazıcı Ülkemizde Cumhuriyetin ilk yıllarında başlayan halk eğitimi çalışmaları ilçemizde de 1970 yılında başlamıştır. Eğitime başladığı günden beri değişik alanlarda binlerce kursiyer yetiştiren kurumumuzda bu öğretim yılında da şu ana kadar merkez ve mahallelerimizde toplam 207 kurs açılmıştır. Bu kurslara 3569 bayan, 932 erkek, toplam 4501 kursiyer katılmıştır’ dedi

Konuşmaların ardından sergiyi gezen Narinoğlu, kurs öğretmenlerini ve kursiyerleri tebrik ederek kurslara katılan öğrencilere belgelerini verdi.

Açılışa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Garnizon Komutanı Sadık Eroğlu, Karamürsel Emniyet Müdürü Coşar Özler, Kocaeli il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdinç Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Kocaeli AKP milletvekili adayı Av. Cemalettin Kaflı, Siyasi parti ilçe başkanları meclis üyeleri, daire amirleri okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom