Karamürsel'de ücretsiz mantolamaya tepkiler çığ gibi büyüyor;

Karamürsel'de ücretsiz manto lamaya tepkiler çığ gibi büyüyor; 'Burada çok büyük haksızlık var!' Karamürsel Belediyesi, ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan ticari binalarda mantolama hizmetini bina sahibinden bedel almadan yaptırılmasına Karamürsel halkından çığ gibi tepki büyüyor.

Karamürsel'de ücretsiz mantolamaya tepkiler çığ gibi büyüyor; Karamürsel Haber

Karamürsel’de ücretsiz mantolamaya tepkiler çığ gibi büyüyor;

‘Burada çok büyük haksızlık var!’

Karamürsel Belediyesi, ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan ticari binalarda mantolama hizmetini bina sahibinden bedel almadan yaptırılmasına Karamürsel halkından çığ gibi tepki büyüyor.

Bakıldığında çok güzel bir uygulama. Ancak, belediyenin ticari binalarda ücretsiz mantolama yaptırması, konutlara aynı hizmeti vermemesi de tartışılıyor. Bazı Karamürselliler, “Garibanlar kendi binalarını kendileri mantolama yaptırıyor. Zenginlerin, işyerlerinin binalarını belediye bedava yaptırıyor. Burada haksızlık var” diyorlar.

Karamürsel Belediyesi Karamürsel’de göz ve çevre güzelliği için bir uygulama başlattı, ‘Dış Cephe İyileştirme Yapım İşi’ Karamürsel’e gelen yerli ve yabancı turistlere güzel gözüksün ve Karamürsel’in itibarı artsın düşüncesiyle yapılan bir çalışma Karamürsel belediyesi tarafından maliyeti 324 bin 438 lira 51 kuruş evet fiyat bu şu anda Karamürsel Gazanfer Bilge Caddesi ve Atatürk caddesindeki bazı binaların dış cephelerinin iyileştirme fiyatı, parası Karamürsel belediyesi tarafından karşılanıyor, bina sahiplerinden hiçbir ücret alınmadan.

Kimin parası Karamürsel’deki yaşayan herkesin, niçin yapılıyor göz güzelliğine hitap etsin. Tamam güzel bir uygulama güzel çalışmada vatandaş soruyor, şu anda bu çalışma çok mu acil? Belediyenin bundan önce yapması gereken saymakla bitmeyecek çalışması varken, örneğin Karamürsel’i ikiye ayıran D-130 Devlet Karayolunun beton olmasından kaynaklanan trafik kazaları, ve bu yol üzerinde bulunan üst geçitlere yapılması gereken yürüyen merdivenler yada asansör, alt yapı sorunları yani anlayacağınız insan hayatları birinci sıradayken göz güzelliğine Karamürsel Belediyesinin ivedilikle, Karamürsel’in birinci sorunuymuş gibi çalışma yapması vatandaşlar tarafından tepki aldı. Tabiî ki Dış cepheleri yapılan esnaflar ve bina sahipleri hariç!

Karamürsel Belediyesi tarafından çarşı içindeki esnafların işyerlerine yapılan ücretsiz mantolama işlemine tepki gösteren ilçe halkı” bizde burada yaşıyoruz bizde vergi veriyoruz. Onlara Karamürsel Belediyesi tarafından ücretsiz mantolama yapılıyor. İlçe halkı olarak, bizlerde çarşı dışındaki ev ve işyerlerimize cebimizden para çıkararak mantolama yapıyoruz. Karamürsel’deki tüm evlerin de belediye tarafından ücretsiz mantolama yapılması gerekir. Haksızlık yapılıyor. Bu haksızlığa karşıyız. Karamürsel Belediyesi tarafından zenginlere jest yapılıyor” ifadelerini kullanıyorlar.

Burada bu işi yapan şirket yok muydu?

Bir başka tepkide ilginç mantolama neden Karamürsel’de bir şirkete verilmedi? Buda ilginç ve cevaplanması gereken bir başka soru. Evet… neden Karamürsel’de bir çok şirket varken Kocaeli’nden bir şirkete bu iş verildi. Burada bu işi yapacak şirket yok muydu diyelim belki cevap gelir. Gerçi hiçbir sorumuza cevap verilmediğini bile, bile soralım da belki bir açıklama yapılır. Verilen 324 bin 438 lira 51 kuruş buradaki esnaf faydalansaydı olmaz mıydı.

Bizim mailimize gelen bir çok mailden bir kaçını sizlere paylaşmak istedik bu yüzlerce maillerden bir kaçı.

Fisun Y.: Siz demi taraf oldunuz defalarca Cumhuriyet caddesindeki mantolama ile alakalı mail attım sizlere neden bu konu hakkında haber yapmıyorsunuz ? Yoksa yapamıyor musunuz ? Sizi demi susturdular ? yazık çok yazık amacım gaz vermek değil ama bir çok insanın hakkını yiyorlar haram zıkkım olsun.

Emel D. : Allah aşkına biz kayacık mahallesinde oturduğumuz apartmanda mantolama yapmak için apartmanca kredi çektik dünyanın parasını verdik. Çarşıda binalar mantolama yaptırıyor ve yaptıran karamürsel belediyesi diyor. Peki bu belediye kimin şirketi de kafasına göre kime sorupta yaptırmış bu tadilatı belediye kafasına göre bizim paramızı har vurup harman savura bilir mi . yuh diyorum yuh

mustafa k. : siz nasıl bir gazetesiniz çarşıya hiç inmiyor musunuz. biz geri zekalımıyız . dünyanın parasını verip dükkan açıyoruz belediye ve zabıta her gün kafamızda ama benim paramla çarşıdaki dükkanları boyayıp tabela yapıyorlar. bu nasıl adalet bizim paramız yok ara caddede dükkan açabildik bu yüzden parası olan ayda 5 bin lira kira verebilen adamlara kıyak yapıyorlar bu nasıl iş anlayan beri gelsin.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom