Karamürsel'de 1 ve 2 Nolu Aile hekimleri iş bıraktı

Karamürsel'de 1 ve 2 Nolu Aile hekimleri iş bıraktı Karamürsel'de Aile hekimleri, çalışma saatleri ve nöbet sistemini protesto amacıyla bugün iş bıraktı. Muayene için aile sağlığı merkezlerine gelenler, geri dönmek zorunda kaldı. 22 BİN HEKİM VE HEMŞİRENİN DİNLENME HAKKI YOK SAYILIYOR"

Karamürsel'de 1 ve 2 Nolu Aile hekimleri iş bıraktı Karamürsel Haber

Karamürsel'de 1 ve 2 Nolu Aile hekimleri iş bıraktı

Karamürsel'de Aile hekimleri, çalışma saatleri ve nöbet sistemini protesto amacıyla bugün iş bıraktı. Muayene için aile sağlığı merkezlerine gelenler, geri dönmek zorunda kaldı. 

22 BİN HEKİM VE HEMŞİRENİN DİNLENME HAKKI YOK SAYILIYOR"

Aile Hekimleri Derneği Federasyonu adına açıklama yapan Dr. Esin Şener, sağlık çalışanlarının angaryalar nedeniyle hastalara yeterli sağlık hizmeti verememelerinin yanı sıra, kendi özel hayatlarına da vakit ayıramadıklarını dile getirerek, “Ülkedeki tüm kamu kurumları haftada 40 saat çalışırken, bizlerin daha fazla işbaşında olmamız nasıl beklenmektedir? Sağlık Bakanımız 'Aile hekimleri sizlere daha çok vakit ayıracak' söylemlerini yaparken, sistemin içinde çalışan 22 bin hekim ve hemşirenin dinlenme hakkını yok saymaktadır. Bu ülkedeki her çalışan gibi bizlerin de bir ailesi ve sosyal yaşamı, yani dinlenme hakkı vardır" diye konuştu.

“SAĞLIK BAKANLIĞI'NI UYARIYORUZ"

İstanbul Tabip Odası ve SES İstanbul Şubeleri adına açıklama yapan Dr. Ayten İnan da, "Sağlık Bakanlığı'nı buradan bir kez daha uyarıyoruz; ASM çalışanlarının yitirilmiş temel hakları üzerine yenilerini ekleyerek, haftada 40 saat çalışma üzerine, hafta sonları ve hafta içleri esnek çalışma dayatmalarından vazgeçin" dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom