Karamürsel Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanlarından basın açıklamalı tepki;

Karamürsel Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanlarından basın açıklamalı tepki; ‘Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor’ Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun'un silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesi üzerine Karamürsel Devlet Hastanesi doktorları ve çalışanları adına basın açıklaması yaparak tekrar görevlerinin başına döndüler.

Karamürsel Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanlarından basın açıklamalı tepki; Karamürsel Haber

Karamürsel Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanlarından basın açıklamalı tepki;

‘Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor’

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun'un silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesi üzerine Karamürsel Devlet Hastanesi doktorları ve çalışanları adına basın açıklaması yaparak tekrar görevlerinin başına döndüler.

Karamürsel Devlet Hastanesi Bahçesinde yapılan basın açıklamasına Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi KBB Uzm. Metin Balatlı, Doktorlar, Hemşireler, ve sağlık çalışanları katıldı. Basın açıklaması ilk önce bir dakikalık saygı duruşu ardından istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Karamürsel Devlet Hastanesi doktorları ve çalışanları adına İletişim Sorumlusu Cemile Yılmaz yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; ‘Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op.Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet” kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız.

Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki;

Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor…

Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz’ dedi.

Sağlık-Sen’den de sert tepki

Sağlık-Sen Karamürsel İlçe Temsilcisi Emine Sevim yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

‘Buradan milletimize de seslenmek istiyoruz. Görev şehidimiz Dr. Kamil Furtun bu milletin kıymetli bir evladıydı. Milleti için şifa veren o kıymetli yürek alçakça bir saldırı sonucu sönmüştür. Bu acı sadece sağlık çalışanlarının acısı olarak kalmamalı, millet evladının acısını yüreğinde hissetmeli ve tepkisini ortaya koymalıdır. Hastanelerimizi hizmet üretemez hale getiren bu saldırılara bir yenisinin daha eklenmemesi için devletin alacağı tedbirler kadar, toplumun tüm kesimlerinin sağlık çalışanlarına sahip çıkması da büyük önem arz etmektedir. Acımız büyük, umudumuz kırıktır’ dedi.

Başhekimden tepki

Basın Açıklamalarının ardından Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi KBB Uzm. Metin Balatlı yaptığı açıklamada şunlara yer verdi. ‘Görevi başında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden meslektaşımız Op Dr Kamil Furtun'un katledilmesini ve sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz. Bu tür saldırıların son bulmasını tüm kalbimizle temenni ediyoruz. İnsan sağlığı için gece gündüz çalışan bu meslek mensuplarının hayatına kastedilmesi ne büyük bir çelişki ve açmazdır’ dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom