Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK Bilim Fuarı Büyüledi

Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK Bilim Fuarı Büyüledi Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen ‘TUBİTAK 4006 Bilim Fuar’ında öğrencilerin hazırladıkları projeler, fuarı gezenler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan fuarda Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlçe Milli Eğitim Murat Çakır, Kocaeli Milli Eğitim Müdür Vekili Erdinç Bozkurt, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri hazır bulundu. Proje hakkında bilgi veren Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mithat İtak, "72 proje, öğretmen ve

Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK Bilim Fuarı Büyüledi Karamürsel Haber

Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK Bilim Fuarı Büyüledi

Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen ‘TUBİTAK 4006 Bilim Fuar’ında öğrencilerin hazırladıkları projeler, fuarı gezenler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan fuarda Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlçe Milli Eğitim Murat Çakır, Kocaeli Milli Eğitim Müdür Vekili Erdinç Bozkurt, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri hazır bulundu. Proje hakkında bilgi veren Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mithat İtak, "72 proje, öğretmen ve öğrencilerin yaklaşık bir buçuk aylık çalışmalarının ürünüdür. Bu süreçte proje öğretmenlerimizin öncülüğünde, okulumuzdaki 10, 11ve 12.sınıf öğrencilerinden 200 öğrenci toplamda 72 proje hazırladı. TÜBİTAK Bilim Fuarın amacı öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan merakını harekete geçirmek ve bu sayede öğrencilerin araştırma ve problem çözme yeteneklerini geliştirmektir. Öğrencilerin okulda öğrendiği teorik bilginin gündelik hayatta ne şekilde kullanıldığını, yaparak yaşayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktır. Bu vesileyle öğrencilerimiz arasında büyük bir heyecan oluşturduğunu gördük ve bu heyecan başarıyı da beraberinde getirerek 72 proje ortaya çıktı" dedi.

Daha sonra okul öğrencilerinin hazırladıkları projelerden oluşan fuarı gezen Kaymakam Ahmet Narinoğlu, öğrencilere yapmış oldukları eserler hakkında tek, tek bilgiler aldığı gözlenirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır ise yapılan çalışmaların öğrencilerin hayal güçlerinin derinliğinin bir ölçüsü olduğunu ifade etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom