8 Haziran 2015 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi ?

8 HAZİRAN 2015 PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ? 7 Haziran Pazar günü tüm yurtta yapılacak olan seçimlerde seçim sandıkları okullara kurulacak ve tüm vatandaşlar oylarını kullanacaklar. Seçimlerde görevli olan ve sandık başkanı olan kişiler çoğunlukla öğretmenler olmaktadır. Seçim sonrası oy çuvallarının teslimini de sandık başkanlarının yapması gece geç saatlere kadar sürmekte olduğu için, ertesi gün sıkıntılar çıkmaması için ve okuldaki sınıfların eski düzenini alması Eğitim Öğretime hazır hale getirilmesi için okullar 1 gün tatil edilecektir.

8 Haziran 2015 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi ? Karamürsel Haber

2015 yılı genel seçimlere sayılı günler kala tüm partiler seçim çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedirler. Bilindiği gibi bu sene seçimler 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacaktır. Milyonlarca seçmen oy kullanmak için sandık başıma gidecekler.

Seçim günü yaklaşırken seçmenlerin yanı sıra öğrencileri de meraklandıran bir konu ortaya çıktı ve 8 Haziran Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı sorusu sorulmaya başlandı. Tüm seçimlerde olduğu gibi yine seçim sandıkları okullara kurulacak ve oy kullanma işleri gerçekleşecek. Bu durumda seçim sonrası sınıfların ve okulların eski düzenleri alması işlemlerinin yapılması dolayısı ile Pazartesi günü okulların tatil mi olacağı sorusunu gündeme getirdi.

8 HAZİRAN 2015 PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ?

7 Haziran Pazar günü tüm yurtta yapılacak olan seçimlerde seçim sandıkları okullara kurulacak ve tüm vatandaşlar oylarını kullanacaklar. Seçimlerde görevli olan ve sandık başkanı olan kişiler çoğunlukla öğretmenler olmaktadır.
Seçim sonrası oy çuvallarının teslimini de sandık başkanlarının yapması gece geç saatlere kadar sürmekte olduğu için, ertesi gün sıkıntılar çıkmaması için ve okuldaki sınıfların eski düzenini alması Eğitim Öğretime hazır hale getirilmesi için okullar 1 gün tatil edilecektir.

Haziran'ın ilk haftası öğrencileri 3 günlük bir tatil beklemektedir. Seçim dolayısıyla Pazartesi günü okulların tatil olması hafta sonu ile birleşince 3 günlük tatil öğrencilerin olmaktadır. Yani 6 Haziran 2015, 7 Haziran 2015 ve 8 Haziran 2015 pazartesi günü İlkokul Ortaokul ve Liselere okullar tatil edilmektedir.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom