Karamürsel´de Çevre Günü kutlandı

Karamürsel´de Çevre Günü kutlandı 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Karamürsel Kaymakamlığı önderliğinde, KAPAM ve Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde KARSAD ve Karamürsel Yelken Kulübü'nün faaliyetleri eşliğinde bir takım etkinlikler düzenlendi.

Karamürsel´de Çevre Günü kutlandı Karamürsel Haber

Karamürsel´de Çevre Günü kutlandı

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Karamürsel Kaymakamlığı önderliğinde, KAPAM ve Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde KARSAD ve Karamürsel Yelken Kulübü'nün faaliyetleri eşliğinde bir takım etkinlikler düzenlendi.

Etkinlik ilk olarak yaklaşık 2 kilometrelik sahil yolunu protokol ve öğrencilerle çevre temizliği yapıldı, Karamürsel Su Altı Sporları Kulübü Derneği Dalgıçları tarafından denizin dibindeki çöpler toplandı, daha sonra Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Karamürsel Kültür Merkezinde hazırlanan program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kaymakam Ahmet Narinoğlu çevre günü ile ilgili yaptığı konuşmada, “Karamürsel çok şanslı bir ilçe. Mavi bayraklı bir plaja, temiz bir deniz ve çevreye sahip. İlçemiz fazla çevre sorunu yaşayan bir ilçe değil. Her yıl bir okulumuz çevre günü etkinliklerimizde bize yardımcı oluyor. Bu yıl da İmam hatip Ortaokulu öğrencileri etkinliği üstlenerek bize güzel gösteriler düzenledi. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Karamürsel belediye başkanı İsmail Yıldırım, Çevre günü bir gün değil her gün olması gerekiyor, bizler annemizi babamızı sevgilimizi bir gün mü seviyoruz hayır. Onları nasıl yaşadığımız boyunca seviyorsan çevremizi de sevmeli ve korumalıyız dedi.

Çevre günü sebebiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında okul öğrencileri tarafından şiirler okundu ve gösteriler yapıldı. Ardından çevre konulu düzenlenen yarışmalarda ve pil toplama yarışmasında birinci olan öğrenci ve okullara çeşitli ödüller verildi. Program sonunda protokol Ulusan Çevre Andı’nı imzaladı.

Programa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Daire amirleri, TEMA Vakfı Karamürsel Başkanı Nilgün Önal, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom