TEOG sınav sonuçları açıklandı - Tıkla hemen öğren

TEOG sınav sonuçları burada - Tıkla hemen öğren Yüzbinlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG Sınav Sonuçları az önce E-Okul üzerinden açıklandı. Günlerdir heyecanla sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler TEOG sınav sonuçlarını öğrencikten sonra sosyal medyayı salladı. TEOG sınav sonuçlarını haberimizdeki linke tıklayıp öğrenebilirsiniz.

TEOG sınav sonuçları açıklandı  - Tıkla hemen öğren Eğitim

TEOG sınav sonuçları burada - Tıkla hemen öğren
Yüzbinlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG Sınav Sonuçları az önce E-Okul üzerinden açıklandı. Günlerdir heyecanla sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenciler TEOG sınav sonuçlarını öğrencikten sonra sosyal medyayı salladı. TEOG sınav sonuçlarını haberimizdeki linke tıklayıp öğrenebilirsiniz.


TEOG sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB'den gelen son bilgiye göre TEOG sınav sonuçları açıklandı. Peki TEOG sınav sonuçları sonrası yerleştirme ve nakil işlemleri nasıl yapılacak? İşte TEOG sonuçları ve yerleştirmelerle ilgili son bilgiler..
 
MEB'TEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
 
Temel eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 29-30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 8 Haziran 2015 tarihinde tamamlanmıştır.
 
Her sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda,  adayların cevap kâğıtları 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlenmiştir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, sınav sonuçlarını buradan öğrenebileceklerdir.
 

Sonuçları Öğrenmek İçin Lingi Tıklayın

https://e-okul.meb.gov.tr/

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom