Karamürsel'de Türk Kızılay'ının 147. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Karamürsel'de, Türk Kızılay'ının 147. Yıl dönümünü kutladı. Karamürsel Türk Kızılay Şubesi Aşevi önünde yapılan törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Bozdağ, daire amirleri okul müdürleri meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Karamürsel'de Türk Kızılay'ının 147. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı Karamürsel Haber

Karamürsel’de, Türk Kızılay’ının 147. Yıl dönümünü kutladı. Karamürsel Türk Kızılay Şubesi Aşevi önünde yapılan törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Bozdağ, daire amirleri okul müdürleri meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Karamürsel Kızılay Aş Evinde yapılan tören öncesinde konuklara etli pilav ve tatlı ikramı yapıldı ikramın ardından, Karamürsel Türk Kızılay Şube Başkanı Yusuf Alemdar yaptığı konuşmada "1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her türlü koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir çıkar gözetmeyen Türk Kızılay’ı, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. 147 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürüten Türk Kızılay’ı, günümüze kadar yüz binlerce aileye yardım eli uzatmış olup afete hazırlık ve afetlerde halkın gereksinimlerini karşılamaya yönelik çalışmalar yürüten Kızılay, ulusal ve uluslararası planda bütün bu çalışmalarıyla saygınlık kazanmıştır’ dedi

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu yaptığı konuşmada, ‘Türk Kızılay’ı, gönüllülerinin desteği ile dünyanın neresinde olursa olsun insan onurunun korunması doğrultusunda tüm gücüyle çalışmaya devam edecektir, bu vesileyle Türk Kızılay’ın 147. kuruluş yıldönümünü kutluyorum’ dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom