Karamürsel Sanat Derneği Açıldı

Karamürsel Sanat Derneği Açıldı Kocaeli’nin Karamürsel İlçesinde Sanat Derneği Açıldı. Karamürsel Balık Adası Karşısı Fenerbahçeliler Derneği Yanında kurulan Karamürsel Sanat Derneği (KSD) Gitar resitali açılışa renk kattı.

Karamürsel Sanat Derneği Açıldı Yaşam

Karamürsel Sanat Derneği Açıldı

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesinde Sanat Derneği Açıldı. Karamürsel Balık Adası Karşısı Fenerbahçeliler Derneği Yanında kurulan Karamürsel Sanat Derneği (KSD) Gitar resitali açılışa renk kattı.

Derneği Üyeleri ve Karamürselli vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirilen Sanat Derneği’nin açılışında gitar resitali ile konuklar güzel vakit geçirmenin keyfini yaşadılar.

Derneğin açılışında konuşan Karamürsel Sanat Derneği Başkanı Nahit Yazıcı, ‘Karamürsel gerek nitelikli sanatsal etkinlikleri, gerek sanatsal mekanlar açısından 1980 yılların gerisinde kaldı. Orta Yaş üzerinde olanlar o yılları iyi hatırlar.

Karamürselli orkestralar yaz akşamları gazinolarda dönemin sevilen şarkılarını seslendirirdi. Yazlık Emek Bahçe Sineması, kaliteli sanat etkinliklerin yaşandığı eşsiz bir mekandı. Karamürsel Tiyatro ve Kültür derneği, Karamürsel Gençlik Kulübü ve Karamürsel Yüksek Öğrenim Derneğinde bir raya gelen gençler. Tiyatro oyunlarını burada sergiliyordu. Ülkemizin tanınmış tiyatro topluluklarının da burada izleme fırsatını bulduk. Gençlik Kulübü tarafından düzenlenen konserlerde yine ülkenin saygın Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Batı müziği sanatçılarının burada konuk edildi. Bugün o güzel anıları sohbetlerde yaşıyoruz.

Kültür merkezleri farklı sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiği mekanlardır. Konser ve tiyatro salonları, sanat galerileri ve seminer salonları mimari tasarım ve donanımları açısından çağdaş kriterlere uygun olmalıdır. Düğün salonları kültür merkezi olamaz. Akustiği olmayan yerde konser verilemez.

Karamürsel, kültürel gelişmenin temel unsuru olan bu mekanlara en kısa zamanda kavuşmalıdır. Karamürsel Sanat Derneğini büyük umutlarla kurduk. Umudun dayanağı geçmişteki gerçekleştirilen etkinlikler olmuştur.

Öncelikle sanat eğitimini ve çocukları esas aldık. Çocuğun kişiliğinin gelişmesi ve sosyal ilişkilerde başarılı olmasından müzik en etkin aracıdır. Sosyal ve mesleki yaşamda başarı için çocuğun öncelikle bu yönden gelişmesi önemli. Karamürsel sanat derneğinde eğitim, sanatta yeterliği olan uzman öğretmenler tarafından verilecektir. Eğitim her yaş grubuna açık olacaktır.

Bu yıl verilecek dersler

Piyano, Klasik Gitar, Keman, Yan Flüt, Klarnet, Bateri, bale, yaratıcı Drama ve tiyatrodur. Yaz dönemi kursları 16 Haziran Salı günü başlayacaktır. Karamürsel Sanat Derneği aynı zamanda bir kültür merkezi olarak çocuklara, gençlere ve halka açıktır. dedi

Karamürsel Sanat Derneği Yönetim Kurulu (KSD)

Başkan Nahit Yazıcı, Başkan yardımcısı Bihter Yetiş, Sayman Yavuz Karacakaya, Genel sekreter İsmail Altay, üyeler Ayla Dichirico, Ender Çelik, Uğur Can Kurt

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom