Karamürsel Eski belediyesi teslim alınmadan dökülmeye başladı!

Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Temmuz 1933 yılında Karamürsel'e geldiğinde ilk ayak bastığı ev olarak bilim tarihi bina Karamürsel Belediyesi tarafından restore edilen Karamürsel Eski Belediye Binası teslim edilmeden dökülmeye başladı. Karamürsel Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Karamürsel Belediyesi'nin sahildeki eski hizmet binası olan ve 24 Temmuz 1933 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ziyaretinde bulunduğu bina olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip yığma ve ateş tuğlasından yapılmış bina restorasyonu teslim edilmeden dökülmeye başladı. 20 Aralık 2012 tarihinde ihalesi yapılan ve 439 bin 880,95 TL teklif veren İmaş İnşaat şirketi tarafından yapımına başlanan tarihi bina restorasyon çalışması bitti denildikten ancak teslim edilmeden binanın cam altlarında ve bazı duvarlarından çatlıklar ve kabarmalar oluşması nedeniyle binada tekrar çalışma başlatıldı.

Karamürsel Eski belediyesi teslim alınmadan dökülmeye başladı! Karamürsel Haber

Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Temmuz 1933 yılında Karamürsel'e geldiğinde ilk ayak bastığı ev olarak bilinen tarihi bina Karamürsel Belediyesi tarafından restore edildi. Karamürsel Eski Belediye Binası teslim edilmeden dökülmeye başladı.

Karamürsel Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Karamürsel Belediyesi'nin sahildeki eski hizmet binası olan ve 24 Temmuz 1933 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ziyarette bulunduğu bina olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip yığma ve ateş tuğlasından yapılmış bina restorasyonu teslim edilmeden dökülmeye başladı. 20 Aralık 2012 tarihinde ihalesi yapılan ve 439 bin 880,95 TL teklif veren İmaş İnşaat şirketi tarafından yapımına başlanan tarihi bina restorasyon çalışması bitti denildi ancak teslim edilmeden binanın cam altlarında ve bazı duvarlarında çatlaklar ve kabarmalar oluşması nedeniyle binada tekrar çalışma başlatıldı.

Binanın restorasyon işlemi Ocak ayında başlamış, olumsuz hava şartları nedeniyle yavaş ilerlemişti. Bir süre sonra binanın bir bölümünde çökme yaşanmış, çalışmalar tamamen durmuştu. Firma yetkilileri yaşanan olumsuzlukların sonrasında çalışmaları hızlandırdı. Duvarların özel yapıştırıcı sıvı ile sağlamlaştırdı restore çalışmalarında sona yaklaşıldı. Giriş katının müze, diğer katının ise başkanlık makamı yapılacağı belirtilen binanın restorasyon çalışmalarının bittiği denildiği andan binada tekrar tadilat çalışmaları başlaması teslim edilmeden binada çatlaklıklar ve kabarmalar oluşması binada tekrar tadilat çalışmaları başlatıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom