Karamürsel de Kıbrıs Gazisinin Ocağına Ateş Düştü

Karamürsel’de Kıbrıs Gazisinin evi kül oldu Karamürsel Hacı Mehmet Mahallesi Akdemir Apartmanı No;47 ‘deki 5. Katta oturan Kıbrıs Gazi Şükrü Damar’ın (55) dairesinde çıkan yangın kısa sürede tüm evi sardı. Evde çocukları ve torunlarıyla birlikte 7 kişi dışarıya zor çıkarken apartmanda oturan diğer dairelerde tedbir amaçlı boşaltıldı.

Karamürsel de Kıbrıs Gazisinin Ocağına Ateş Düştü Karamürsel Haber

Karamürsel’de Kıbrıs Gazisinin evi kül oldu

Karamürsel Hacı Mehmet Mahallesi Akdemir Apartmanı No;47 ‘deki 5. Katta oturan Kıbrıs Gazi Şükrü Damar’ın (55) dairesinde çıkan yangın kısa sürede tüm evi sardı. Evde çocukları ve torunlarıyla birlikte 7 kişi dışarıya zor çıkarken apartmanda oturan diğer dairelerde tedbir amaçlı boşaltıldı.

Karamürsel Hacı Mehmet Mahallesi Akdemir Apartmanı 5. katta meydana gelen yangında bir daire yanarak kül oldu. Saat 14.30 civarında meydana gelen yangında Kıbrıs Barış Harekâtı katılan ve Gazi olarak yaşamına çocukları ve torunlarıyla aynı evde sürdüren Şükrü Damar’a ait evde çıkan yangın kısa sürede büyüdü. İddialara göre Yangın doğalgaz sobasının arkasından çıkan alevle başladığı öğrenildi. Gazi Şükrü Damar ve ailesi yangına müdahale etmelerine rağmen söndürülemedi.

Kısa sürede evi boşaltana Şükrü Damar daha sonra apartmanda oturan diğer daire sakinleri de dışarıya çıkartıldı. Olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karamürsel İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmesi ile kısa sürede söndürüldü. Meydana gelen yangında can kaybı yaşanmazken ev kullanılmaz hale geldi. Kıbrıs Gazisi Şükrü Damar ayakta güçlükle dururken, kendisi, çocuklarına ve torunlarına 112 acil servis ekipleri müdahale ederek güçlükle sakinleştirildiler. Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Devlet Kredisiyle evi almış

Başka bir iddiaya göre bundan yaklaşık bir yıl önce yanan evini devletin gazilere tanıdığı faizsiz kredile gazi maaşı ile evi aldığı taksit, taksit ödediği belirtilirken yangın sonrasında kısa süreli şok yaşayan Şükrü Damar ve çocukları evden ayakkabısız ve montsuz dışarıya kendini zor attığından komşularının  getirdiği ayakkabı ve montu giydi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom