Yıldırım'ın, verdiği iftar yemekleri Karamürsel Belediyesinin kasasından ödenmiş!

İsmail Yıldırım'ın, verdiği iftar yemekleri Karamürsel Belediyesinin kasasından ödenmiş! ‘Belediyenin bu imkanı varken ben neden kullanmayayım ki, neden cebimden ödeyeyim. Cebimden verdiğim iftar yemekleri dostlarıma, sevdiğim kişi ve yakınlarıma’ Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçede bu güne kadar görev yapmış, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyelerini ve Karamürsel protokolünü iftar yemeklerinde ağırlamış ve geçtiğimiz günlerde yine buradan bu yemeklerin İsmail Yıldırım kendi cebinden mi? Yoksa belediyenin yani Karamürsel halkının cebinden mi ödediğini sormuştuk.

Yıldırım'ın, verdiği iftar yemekleri  Karamürsel Belediyesinin kasasından ödenmiş! Siyaset

İsmail Yıldırım’ın, verdiği iftar yemekleri

Karamürsel Belediyesinin kasasından ödenmiş!

‘Belediyenin bu imkanı varken ben neden kullanmayayım ki, neden cebimden ödeyeyim. Cebimden verdiğim iftar yemekleri dostlarıma, sevdiğim kişi ve yakınlarıma’

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçede bu güne kadar görev yapmış, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyelerini ve Karamürsel protokolünü iftar yemeklerinde ağırlamış ve geçtiğimiz günlerde yine buradan bu yemeklerin İsmail Yıldırım kendi cebinden mi? Yoksa belediyenin yani Karamürsel halkının cebinden mi ödediğini sormuştuk.

Buna cevap çok geçmeden geldi. Bu yemekler ‘belediyenin kasasından ödenmiş’ yani Karamürsel halkı ödemiş bu durumda bu iftar yemeklerini de Karamürsel halkı vermiş oldu! Bunu da geçtiğimiz gün Temmuz ayı Meclis toplantısında gururla söyleyen İsmail Yıldırım olmuş. İsmail Yıldırım ayrıca ‘belediyenin bu imkanı varken ben neden kullanmayayım ki neden cebimden ödeyeyim, cebimden verdiğim iftar yemekleri dostlarıma yakın arkadaşlarıma, sevdiğim kişiler’ demesi de çok ilginç, demek ki meclis üyeleri, protokol İsmail Yıldırım’ın ne dosttu ne sevdiği kişiler nede yakını.

Anlaşıldığı gibi İsmail Yıldırım tarafından bu zamana kadar on birincisinin düzenlendiği iftar yemeklerinin hepsi belediyenin kasasından çıkmış. Belediye Meclis Üyelerine verilen iftar yemeği Kalyon Cafe’de verilirken Protokole verilen yemek Şirin Kaptan Turistlik tesislerinin havuz başında verildi. Bir başka iddia ise burada verilen yemeğin kişi başı maliyeti 60 lira olarak hesaplanmış 100 kişi 6 bin lira bu bir iftar yemeğinin maliyeti bu zaman kadar yapılanlar hesaplandığında miktarını siz hesaplayın.

Bu yemekler verilene kadar bu paralar Karamürsel halkına ufakta olsa hizmet olarak dönemez mi? Bu yemekler yerine ihtiyaç sahiplerine erzak verilse yada ve çeşitli ihtiyaçları karşılansa, yada Belediyenin SGK ve vergi borcunun azda olsa bir kısmını ödense olmaz mı?

Şimdi buradan soralım, hadi buna açık yüreklilikle çıkıp belediye kasasından ödediğini söyleyen İsmail Yıldırım bizim ve Karamürsel halkının merakla beklediği İçkili lokantada İmamlara verilen yemeğin faturasının açıklaması neden yapmıyor yada yapılmıyor? Karamürsel’in belli sokaklarında iş ve evlerinin mantolama çalışmaları neden Karamürsel Belediyesinin kasasından ödeniyor, buda Belediyenin imkanları içinde mi. Eğer böyleyse Karamürsel’in tamamını neden mantolama yapılmıyor? Karamürsel halkının paraları neden carcur ediliyor .

Biz yargılamadan, peşin hüküm vermeden Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a Karamürsel halkı adına bunları soruyor ve cevap bekliyoruz. Ayrıca camiler haftası nedeniyle imam ve hocalara verilen yemeğin İçkili Lokantadan alınan 1.600 liralık faturanın açıklaması, ne den şuna kadar yapılmadı aradan aylar geçmesine karşılık.

‘Bizler unutmadık unutturmayacağız.

Buna da cevap bekliyoruz başkan İsmail Yıldırım’dan.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom