Karamürsel CHP meclis üyelerinden taktir alan önergeler;

Karamürsel CHP meclis üyelerinden taktir alan önergeler; Karamürsel Haber

Karamürsel CHP meclis üyelerinden taktir alan önergeler;

‘Borcunu ödeyemediği için elindeki gayrimenkulünü borçlusuna vererek borç kapatmaya çalışan bir belediye görüyoruz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karamürsel Belediye Meclis üyeleri Orhan tanış, Orhan Demirer, Ali Kara, Ahmet Çalık ve Meral Karadeniz önceki gün yapılan Belediye Meclis toplantısında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a sözlü olarak verdikleri üç önerge Karamürselliler tarafından yerinde ve olumlu bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karamürsel Belediye Meclis grubunun sözcüsü Ahmet Çalık tarafından Belediye Meclis toplantısında sözlü olarak gündeme getirdiği üç önerge şöyle;

1) Karamürsel Belediyesinin, vergi borçlarına mahsuben taşınmaz devri konusu gündeme gelmiş, bu konuya aşağıdaki şekilde muhalefet edilmiş ve oylamada ‘ret’ oyu kullanılmıştır.

Geçtiğimiz aylarda yapmış olduğumuz belediye meclis toplantılarımızda Karamürsel Saadet Partisi (SP) belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızın daha önce CHP grubu olarak bizimde dile getirdiğimiz D-130 Karayolu şehir içi geçişi üzerindeki üstgeçitlere engellilerin, yaşlıların, çocuk arabası veya Pazar arabası taşıyanlarında rahatça kullanabileceği şekilde yürüyen merdiven veya asansör yapılması, eğer maliyet konusunda bir sıkıntı varsa yapılması planlanan buz pateni sahası projesinden vazgeçilerek buraya ayrılan paranın da üst geçitlerin iyileştirilmesine aktarılması tekliflerine cevap verirken

‘Devletimiz, belediyemiz güçlü büyük, artık eski Türkiye yok. Devletimizin gücü her şeye yeter. Buz pateni sahası da yaparız, üst geçitleri de düzenleriz’ demiştiniz. Bu sözlerinizin üzerinden daha altı ay geçmeden vergi borcunuzu ödeyemediğiniz için borcunuza karşılık belediyeye ait taşınmazların devrini yapmaya çalışmanızın, bu sözlerinizle çeliştiği tespitini, belediye meclisimiz huzurunda yapmak istiyoruz.

Ayrıca bu devri CHP grubu olarak doğru bulmuyoruz. Belediyeler taşınmazlarını satabilirler, devredebilirler de fakat buradan gelen geliri halkın yararına daha farklı projelerde kullanmak için bu uygulamayı yapmaları gerekir. Meclisimize gelen şekilde ise borcunu ödeyemediği için elindeki gayrimenkulünü borçlusuna vererek borç kapatmaya çalışan bir belediye görüyoruz.

CHP grubu olarak taşınmaz devri yerine bu borçlarını belediyemizin ödeme gücüne göre yeniden yapılandırılarak tasfiyesinin yapılmasını öneriyoruz.

2) Tepeköy Mahallemizin D-130 karayolundan girişini gösteren belirgin, yeterli büyüklükte tabela yoktur. Mahalle halkımızdan bu konuda talepler gelmektedir.

3) Özellikle sahil bandında bulunan kafeteryalarda küçük çocukların bezlerinin değiştirilmesi, emzirme dönemindeki çocuklarıyla annelerinin rahatça ilgilenebilmesi için, emzirme kabinlerinin yapılması teklifi vatandaşlarımızdan sıklıkla gelmektedir.

Özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bu tesislerde bu kabinlerin bulunması, ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için büyük kolaylık olacaktır.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom