Karamürsel'de Dereler zehirlendi'mi ? Balıklar Neden Ölüyor ?

Karamürsel Yalakdere’de Esrarengiz Balık Ölümleri Karamürsel Yalakdere’de yaşayan balıklar esrarengiz bir şekilde öldü. Balıkların bir anda ölümü ve suyun aniden renk değiştirerek pis bir koku yayılması vatandaşı endişelendiriyor. Balık tutulan, hayvanların susuzluğunu gideren dereyi balık ölüleriyle kahverenginde gören vatandaşlar, ‘Yetkililerden yardım bekliyoruz" dediler.

Karamürsel'de Dereler zehirlendi'mi ? Balıklar Neden Ölüyor ? Karamürsel Haber

Karamürsel Yalakdere’de Esrarengiz Balık Ölümleri

Karamürsel Yalakdere’de yaşayan balıklar esrarengiz bir şekilde öldü.

Balıkların bir anda ölümü ve suyun aniden renk değiştirerek pis bir koku yayılması vatandaşı endişelendiriyor.

Balık tutulan, hayvanların susuzluğunu gideren dereyi balık ölüleriyle kahverenginde gören vatandaşlar, ‘Yetkililerden yardım bekliyoruz" dediler.

Yalakdere ve Valide Köprü mahallelerinde yaşayanlar bir anda derede yüzlerce balığı ölü şekilde bulduklarını söylediler. İlk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını belirterek, ’’Bu durumdan çok tedirginiz. Yetkililer bir an önce konu ile ilgili araştırma başlatmalı’’ dedi.

Vatandaşlar, balık ölümlerinin yaşandığı dereden, balık tutup yediklerini belirterek, ’’Biz buradan balık tutup yiyorduk. Piknik yapıyorduk. Su bu kadar pis olmuyordu. Şimdi su kahverengi ve çok ağır bir lağım kokuyor. Biz bu durumdan dolayı şikayetçi olacağız. Bizler bu su ile bahçemizi meyvelerimizi sebzelerimizi ve hayvanlarımızı suluyoruz. Ancak bundan sonra kesinlikle sulayamayız. Yetkililerden yardım bekliyoruz’’ dedi.

İSU’nun arıtma tesissinden kaynaklanıyor

Vatandaşların bir başka iddiası da Yalakdere deresinin yanında kuru olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU’ya ait Valideköprü Modüler Atıksu Arıtma Tesisi’nden Yalakdere’ye atık suyunu bıraktığını, bu atık su tesisinin hemen yukarısından gelen su çok berrak ama buradan sonra su kahverengi bir renge dönüştüğü gibi pis bir lağım kokusu da var diyen Yalakdere’ye kıyısı olan köylerde yaşayan vatandaşlar yaşanan manzaraya isyan etti. Bölgedeki İSU’ya ait Valide Köprü Modüler Atıksu Arıtma tesisinden atıklarını gizlice Yalakdere’ye boşaltıldığını öne süren köylüler, balık ölümlerinin nedeninin buna bağlı olduğunu düşünüyor. Bir anda ölü sazan balıklarıyla dolan Yalakdere’de vatandaşlar balık ölümlerinin nedeninin buna bağlı olduğunu düşünüyor.


Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom