Karamürsel de kuduz karantinası

Karamürsel’de kuduz karantinası Karamürsel Dereköy Mahallesi’nde iki köpekle boğuşan tilki telef oldu. Tilkiden alınan numunede kuduz bulgusuna rastlandı. Karantinaya alınan mahallede, bütün köpekler aşılandı.

Karamürsel de kuduz karantinası Karamürsel Haber

Karamürsel’de kuduz karantinası

Karamürsel Dereköy Mahallesi’nde iki köpekle boğuşan tilki telef oldu. Tilkiden alınan numunede kuduz bulgusuna rastlandı. Karantinaya alınan mahallede, bütün köpekler aşılandı.

Karamürsel Dereköy Mahallesi kuduz karantinasına alındı. Mahallede iki köpek ile bir tilki boğuştu, köpekler yaralanırken tilki ise telef oldu. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye gelerek tilkiden numune alan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede tilkide kuduz mikrobu olduğunu tespit etti. Bu durum üzerine alarma geçen müdürlük, bölgeyi karantina altına alarak, mahalledeki ve civar mahallelerdeki sahipli sahipsiz 200 civarında köpeğe kuduz aşısı yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, tilkide kuduz mikrobuna rastlandığını ve bölgenin karantinaya alındığını doğrulayarak, şunları kaydetti:

 

6 AY HAYVAN GİRİŞ ÇIKIŞI YASAK

 “Hastalığın tespitinden bu yana mahallede ve çevre mahallerde bulunan bütün köpekler aşılandı. Ayrıca kontrol amaçlı bazı hayvan sahipleri de İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından aşılandı. Telef olan tilki ise gerekli işlemlerin ardından gömüldü. Dereköy Mahallesi 6 ay süreyle karantinaya alındı, mahalleye hayvan giriş ve çıkışları yasaklandı.” Dereköy Muhtarı Zeki Bomba ise tilki ile boğuşan köpeklerin mahallede bulunan bir hayırsever vatandaş tarafından veterinere tedavi ettirildiğini dile getirerek, konuyla ilgilenen müdürlük yetkililerine ve hayırsever vatandaşımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom