Efsane güreşçi yarasını Kırkpınar'da saracak

Efsane güreşçi yarasını Kırkpınar'da saracak Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 2012'de çırağı tarafından uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Kırkpınar başpehlivanlarından 57 yaşındaki Ahmet Taşçı, tarihi güreşlerde er meydanında yeniden boy gösterecek. Karamürsel Atatürk Caddesi'nde 2012 yılında eski başpehlivanlardan ''Cino Mehmet'' lakaplı Mehmet Yılmaz tarafından tabancayla vurularak yaralanan Taşçı, 3 yıl aradan sonra yeniden güreşecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Efsane güreşçi yarasını Kırkpınar'da saracak Karamürsel Haber

Efsane güreşçi yarasını Kırkpınar'da saracak

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 2012'de  çırağı tarafından uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Kırkpınar başpehlivanlarından 57 yaşındaki Ahmet Taşçı, tarihi güreşlerde er meydanında  yeniden boy gösterecek.
 
Karamürsel Atatürk Caddesi'nde 2012 yılında eski başpehlivanlardan  ''Cino Mehmet'' lakaplı Mehmet Yılmaz tarafından tabancayla vurularak yaralanan  Taşçı, 3 yıl aradan sonra yeniden güreşecek olmanın heyecanını yaşıyor.
 
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 56 yaşında güreşen Kel Aliço'nun  yaş rekorunu da kırmaya hazırlanan 2 altın kemer sahibi Ahmet Taşçı, özel olarak  hazırlanan parkurlarda antrenman yapıyor.
 
Kırkpınar'da "fırtına gibi estiği" dönemdeki formunu yakalamak için  son bir yıldır kampta olan Taşçı, er meydanında kol bağlayacağı günü bekliyor.
 
"Rekorlarıma yenisini ekleyeceğim" 
 
Taşçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012'de yaşanan olaydan sonra  3 yıl er meydanından uzak kaldığını söyledi. Kırkpınar'da 9 birincilikle Cumhuriyet dönemi rekoru kırdığını anlatan  Taşçı, şöyle konuştu: "Rekorlarıma Kırkpınar'da 56 yaşında güreşen Kel Aliço'nun yaş  rekorunu kırmayı da ekleyeceğim. Benim kırdığım rekorların kırılabileceğini pek  düşünmüyorum. Yetiştirdiğim pehlivanlara tecrübelerimi aktarıyorum. Bu  pehlivanlar arasında şampiyonluklar elde edebilecekleri çıkaramadık. Bir yıl  birinci olup, ikinci yıl gevşetiyorlar. 2 yıl kazanıp, 3. yıl kaybediyorlar.  Zirvede duramıyorsanız, bu sizin o spora verdiğiniz değerin az olduğunu gösterir.  Çalışmanın uzun soluklu olması gerekir. Bu 10 yıllık sürecin içerisinde  disiplinli çalışmayla sporda yıldız olabilirsiniz."
 
Rio Olimpiyatları'nda belgeseli yayınlanacak 
 
Ahmet Taşçı, Brezilya'dan bir televizyon kanalının 2016 Rio  Olimpiyatları'nda gösterilmek üzere belgeselini yapacağını vurgulayarak "Bu Türk  güreşinin büyük bir reklamı demektir. Böylece ben de amacıma ulaşacağım. 'Türk  gibi kuvvetli' sözünü dünyaya ezberleten ecdadın temsilcileri olarak bu çabanın  içerisindeyim" diye konuştu.
 
Kırkpınar'da birinciliği düşünmenin bu yaşta hayalcilik olacağını  aktaran Taşçı, çalışmalarla 15 kilo verdiğini, birkaç tur geçebilecek kapasiteye  ulaştığını kaydetti. 
 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom