Karamürselli Şeyda Öğretmene Bir Güzel Haber Daha

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; Van’ın Erçiş ilçesine 2013 yılında öğretmen olarak atanan, yaklaşık 8 ay önce okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan Karamürselli 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan hakkında soru önergesi verdi

Karamürselli Şeyda Öğretmene Bir Güzel Haber Daha Karamürsel Haber

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; Van’ın Erçiş ilçesine 2013 yılında öğretmen olarak atanan, yaklaşık 8 ay önce okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan Karamürselli 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan hakkında soru önergesi verdi

Bilindiği üzere; Van’da yaklaşık 8 ay önce okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan GATA’da tedavi edilmek için başvurmuş ve Bakan ailesine en geç Mayıs ayı içerisinde GATA’ya alınarak tedavi edileceği sözü verilmişti. Ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen verilen söz tutulmayan ve sürekli ertelenen Şeyda Öğretmen, İzmit’te özel bir hastanede tedavi görmüştü. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, azmi sayesinde yatalak olmaktan kurtulup tekerlekli sandalyeye oturabilir duruma gelebilen Şeyda Öğretmen’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sahipsiz bırakılan Şeyda Öğretmen hakkında boş durmadı ve meclise soru önergesi sundu.

 

YETİŞMİŞ BİR ÖĞRETMENİ KAYBETMEYİN

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’ya soru önergesini sunan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Dünya üzerinde geçmişten bu güne var olan mesleklerin içerisinde en kutsal ve insanlık için hayati önem taşıyan meslek hiç şüphesizdir ki öğretmenlik mesleğidir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Unutmayınız ki Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. İnsanlık toplumunun en fedakar, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir’ sözü ise bu mesleği anlatan en değerli ve anlamlı sözdür. Bizler inanıyoruz ki, ülkemizde Şeyda Öğretmen gibi çok sayıda destek bekleyen öğretmen mevcuttur ve devletimizden yardım beklemektedir. Öğretmeni ve öğretmenlik mesleğini de koruması gereken Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetişmiş bir öğretmeni kaybedecek olması ülke için endişelenilecek bir durum iken bile, bakanlık bu durumdan rahatsızlık duymamakta mıdır?   

 

ÖĞRETMENLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!

Kaza yapmak suretiyle felç olan Şeyda Gökçe Bakan isimli öğretmenimize Milli Eğitim Bakanlığı’nca maddi-manevi bir yardım yapılmış mıdır? Şayet yardım yapılmamış ise, Bakanlığınız bünyesinde evinden bin 500 kilometre uzağa atanan öğretmenimize yardım etme sorumluluğu sizlerin değil midir?  Şeyda Gökçe Bakan’ın kendisi gibi öğretmen olan eşine izin ve tayin konusunda Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından zorluk çıkartıldığı doğru mudur? Atanamayan binlerce öğretmenden bile söz etmezken, zorluklar içerisinde atanan ve kutsal görevini kar kış demeden yerine getirmeye çalışan, üstelik kadın olan öğretmenimize sahip çıkmak siz bakanlığımızın sorumluluğunda değil midir?

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom