Recep Tayyip Erdoğan Açıklayın Diyor. İsmail Yıldırım Yasa Var Diyor.

İsmail Yıldırım, mal varlığını neden açıklamıyor ? 3 dönem Karamürsel Belediye Başkanlığı yapan İsmail Yıldırım mal varlığını açıklamaktan neden çekiniyor. 2 dönem Demokrat Partiden belediye başkanlığı yapan daha sonra Ak Partiye geçen ve yaklaşık 5 yıldan buyana da Ak Partiden belediye başkanlığını sürdüren İsmail Yıldırım’dan Karamürsel halkı adına ve şeffaf bir siyasetçi olmaya yolunda bulunduğuna inandığımız için 30. 06. 2015 tarihli dilekçeyle Karamürsel belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın 2009-2011 ve 2015 yıllarına ait ‘Mal Beyanını’ talep etmiş ancak İsmail Yıldırım’dan gelen yazılı cevap ile 10. 08. 1990-90/748 Bakanlar Kurulu kararı ve 15. 11. 1990/20696 Resmi Gazetede çıkan mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında Yönetmeliğinin 15.’nci maddesine istinaden verilmemekte olduğunu belirterek mal varlığını açıklamak istemediğini bunu da yasaya bağlaması İsmail Yıldırım’ın çekindiği bir şeyler var sorusuna neden oldu.

Recep Tayyip Erdoğan Açıklayın Diyor. İsmail Yıldırım Yasa Var Diyor. Karamürsel Haber

İsmail Yıldırım, mal varlığını neden açıklamıyor? 3 dönem Karamürsel Belediye Başkanlığı yapan İsmail Yıldırım mal varlığını açıklamaktan neden çekiniyor.

2 dönem Demokrat Partiden belediye başkanlığı yapan daha sonra Ak Partiye geçen ve yaklaşık 5 yıldan buyana da Ak Partiden belediye başkanlığını sürdüren İsmail Yıldırım’dan Karamürsel halkı adına ve şeffaf bir siyasetçi olmaya yolunda bulunduğuna inandığımız için 30. 06. 2015 tarihli dilekçeyle Karamürsel belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın 2009-2011 ve 2015 yıllarına ait ‘Mal Beyanını’ talep etmiş ancak İsmail Yıldırım’dan gelen yazılı cevap ile 10. 08. 1990-90/748 Bakanlar Kurulu kararı ve 15. 11. 1990/20696 Resmi Gazetede çıkan mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında Yönetmeliğinin 15.’nci maddesine istinaden verilmemekte olduğunu belirterek mal varlığını açıklamak istemediğini bunu da yasaya bağlaması İsmail Yıldırım’ın çekindiği bir şeyler var sorusuna neden oldu.

Her politikacının dürüst ve şeffaf olduğunu göstermesi açısından mal varlıklarını açıklamaları vatandaşların güvenini kazanmasını sağlaması anlamını taşıyacağını belirten Karamürselli vatandaşlar, İsmail Yıldırım mal beyanını açıklamada ne gibi sakınca olabilir ki, İsmail Yıldırım ilk başkan olduğunda birkaç defa mal beyanın açıklamış, hatta ilerleyen yıllarda belediye başkanı olduktan sonra çok zarara uğradığını beyan eden basında açıklamaları yer almış olmasına karşılık İsmail Yıldırım’ın şimdi iktidar partisine geçmesinin ardından neden mal beyanını açıklamayışı kafalarda soru işareti yaratmış dır diyen vatandaşlar.

Ak Parti Kurucu Genel başkanı şimdi Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs 2001 tarihinde yaptığı “Partimizin sadece genel başkanı değil; genel başkan yardımcı-larımız ve Belediye Başkanlarımız hatta aile fertleri de mal varlığını açıklayacak!” sözünü hatırlatarak İsmail Yıldırım’ın yasayı öne sürerek mal beyanını açıklamaması kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom