Konservatuar yetenek sınavı kayıtları başlıyor

SINAVLAR 5-6 EYLÜL’DE Sınava katılmak isteyen öğrencilerin 2 adet fotoğraf ve kimlikleriyle birlikte 2 Eylül tarihine kadar. Başvurularını şahsen Leyla Atakan Kültür Merkezi Konservatuar binasında yaptırmaları gerekiyor.

Konservatuar yetenek sınavı kayıtları başlıyor Eğitim

SINAVLAR 5-6 EYLÜL’DE

Sınava katılmak isteyen öğrencilerin 2 adet fotoğraf ve kimlikleriyle birlikte 2 Eylül tarihine  kadar. Başvurularını şahsen Leyla Atakan Kültür Merkezi Konservatuar binasında yaptırmaları gerekiyor.

Yetenek Sınavları 5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak. Başvuru yapmak isteyenler bilgi için Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın (322 18 74) nolu telefonundan bilgi alabilirler.

MÜZİKLİ OYUN GRUBU KAYITLARI

Konservatuarın 2 yıldır uyguladığı ve müzik otoriteleri tarafından örnek gösterilen Müzikli Oyun Grubu eğitimine 5,5-15 yaş arasında tüm çocuklar katılabiliyor. Müzikli Oyun Grubu çocuklarda kavramsal yeterliliği sağlayarak müzik ve ritim duygusunu geliştiriyor.

DEVAMLILIK ESAS  

Konservatuara bağlı olarak uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk Tasavvuf Müziği Korosu,Türk Sanat Müziği Korosu,Türk Halk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu  vatandaşlarımıza her yaşta müzik eğitimini vermeye devam ediyor. Müzikli Oyun Grubu ve Korolar için başvurular 10 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında alınacak. Tüm eğitimler hazırlık sınıfı ile başlıyor.  Konservatuarda hazırlık sınıfında başarısız olan ya da devamsızlıktan kalan öğrencinin ilişiği kesiliyor.2015-2016

EĞİTİM DÖNEMİ KONSERVATUAR YETENEK SINAVI BÖLÜM VE BRANŞ BİLGİLERİ

TÜRK SANAT MÜZİĞİ:  Tamamında eğitim süresi hazırlık+2 yıl. Ses Eğitimi’ne 17-30, Keman, Ud, Ney, Kanun. Klasik kemençe bölümlerine 11-50 yaş arası kabul ediliyor.

TÜRK HALK MÜZİĞİ: Eğitim süresi hazırlık+ 2 yıl. Ses Eğiti’ne 18-25, Bağlama bölümüne 10.25 yaş arası öğrenci kabul ediliyor.

BATI MÜZİĞİ: Eğitim süresi hazırlık+ 2 yıl. Ses Eğitimi 18-28, piyano 7-8, elektro gitar 9-17, klasik gitar 9-13, keman 7-13 yaş arası kabul ediliyor.

GÜZEL SANATLAR: Çocuk Resim bölümünde eğitim 2 yıl,. yaş aralığı 8-12 yaş. Hazırlık+ 2 yıl olan eğitimlerden Yetişkin Resim’e 15-55, Seramik ve Çini bölümlerine ise 17-55 yaş arası kabul ediliyor.

GELENEKSEL SANATLAR: Hazırlık+ 2 yıl eğitim verilen bu bölümde Hat, Tezbih, Minyatür, Katı ve Ebru sanatlarında eğitim görecekler 17-55 yaş aralığında olacak.BALE: Hazırlık+ 3 yıl eğitimin verileceği bu bölüme 5-7 yaş grubu kabul ediliyor.

TİYATRO: Hazırlık+2 yıl eğitimin verileceği tiyatroda 18-55 yaş aralığında olanlar müracaat edecek.

MÜZİKLİ OYUN GRUBU: Bir yıl eğitimi olan bu bölüme 5.5-15 yaş arasındakiler kabul ediliyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom