İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi

İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi Karamürsel Dr. Pembe Müjgan Calp Gökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ 2014 KA1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği AB projesi kapsamında gerçekleştirdikleri projelerinin yaygınlaştırma semineri ve sertifika töreni okulun konferans salonunda yapıldı.

İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi Karamürsel Haber

İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi

Karamürsel Dr. Pembe Müjgan Calp Gökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ 2014 KA1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği AB projesi kapsamında gerçekleştirdikleri projelerinin yaygınlaştırma semineri ve sertifika töreni okulun konferans salonunda yapıldı.

Törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu olmak üzere ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Karamürsel Devlet Hastanesi yöneticileri, ilçe sağlık grup başkanı, yerel ortak kurum yöneticileri, ilçe ilk ve ortaöğretim kurum amirleri, öğrenciler ve velilerden oluşan yaklaşık 100 kişilik katılımla gerçekleşen törende proje içeriği, ev sahibi kurumlar hakkında bilgi verilerek, öğrenci ve öğretmenlerin gözlem ve tespitleri paylaşıldı.

Karamürsel Dr. Pembe Müjgan Calp Gökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Kandemir yaptığı konuşmada “İlki 2008 yılında olmak üzere bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz bu proje oldukça verimli ve başarılı geçmiştir. Ayrıca bu öğretim yılında iki ilkyardım kursu bir de TKY çalışmaları kapsamında Karamürsel Akçat köyünde Sağlık Tarama Köy projesi gerçekleştirdik. Projelerimizde yer alan öğrenci ve öğretmenlerime, ayrıca projelerin gerçekleşmesinde yardım ve desteklerini esirgemeyen kaymakamım,ilçe milli eğitim müdürlüğüm, Karamürsel Devlet Hastanesi başhekimliği, sağlık grup başkanlığı ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğüne teşekkür etti.

Okul Müdürü Veysel Kandemir şöyle devam etti, ‘14 günlük proje hareketliliği süresinde Almanya’nın Cuxhaven şehrinde yer alan BBC Cux Mesleki eğitim Okulu, Otterdorf şehrinde yer alan Capio Deutsche Klinik Otterdorf ve Bremerhaven’da yer alan Klinik Am Bürgerpark hastanelerinde gözlem ve incelemelerde bulunan ekip ayrıca oldukça zengin anatomi örneklerinin sergilendiği Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Müzesini ziyaret etme fırsatı bulmuş ve Bremen, Hamburg, Bremerhaven, gibi şehirlerde kültürel gezi ve gözlemler yapılmıştır.

Yaygınlaştırma seminerinde projeye katılan öğrenci ve öğretmenlere sertifikaları verilmiş, öğrencilerin duygu ve düşüncelerine yer verilmiştir. Öğrenciler tarafından; bu proje sayesinde başka ülkeleri görmelerinin, hastanelerde ve ziyaret edilen okuldaki uygulamaları gözlemlemelerinin kendilerini oldukça mutlu ederek heyecanlandırdığı ifade etti.

AB ülkeleri düzeyinde “Ameliyat Öncesi ve Sonrasında Hastalara Uygulanan Solunum Egzersizleri Ve Hemşirelerin Rolü” konusunda bilgi ve deneyim kazandırarak nitelikli elemanlar yetiştirmektir. dedi

Konuşmanın ardından proje yaygınlaştırma seminerinde 2014-2015 öğretim yılında ilçe kaymakamı Ahmet Narinoğlu’nun talimatları ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği ile birincisi Aralık 2014- Nisan 2015 tarihlerinde ikincisinin Nisan- Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen 96 saatlik İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom