SoN Dakika Karamürsel-İhsaniye barajının ihalesi DSİ tarafından gerçekleştirildi.

İlçemiz için çok önemli projelerinden Karamürsel-İhsaniye barajının ihalesi DSİ tarafından gerçekleştirildi. İhsaniye Barajı ile yıllık 25 milyon m³ içme suyu sağlanacak ve 20 bin dekarlık alan sulanabilecek.

SoN Dakika Karamürsel-İhsaniye barajının ihalesi DSİ tarafından gerçekleştirildi. Karamürsel Haber

İlçemiz için çok önemli projelerinden Karamürsel-İhsaniye barajının ihalesi DSİ tarafından gerçekleştirildi. 

İhsaniye Barajı ile yıllık 25 milyon m³ içme suyu sağlanacak ve 20 bin dekarlık alan sulanabilecek.
Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, İlçe Belediye Başkanları, Bakan Danışmanı Kaymakam Okay Memiş ve DSİ 1. Bölge Müdürü Nazmi Koçak katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın başkanlığında yapılan Kocaeli yatırımlarının değerlendirildiği toplantı sonrasında Karamürsel için çok önemli bir proje olan İhsaniye Barajı’nın ihalesi gerçekleştirildi.Kocaeli yatırım toplantısına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, İlçe Belediye Başkanları, Bakan Danışmanı Kaymakam Okay Memiş ve DSİ 1. Bölge Müdürü Nazmi Koçak katıldı.  Canlılar için hayati önem taşıyan içme ve kullanma suyunun teminine yönelik depolama tesisleri olan baraj yatırımlarının da masaya yatırıldığı toplantıda  “Karamürsel İhsaniye Barajı” için ihale kararı alındı.
 
20 BİN 240 DEKARLIK ALAN SULANACAK
Barajın ihalesi gerçekleştirilerek, yapım için önemli bir adım geride bırakıldı. Karamürsel İhsaniye Barajı ile Karamürsel ve Gölcük ilçeleri ile sahil şeridi arasında kalan Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli beldelerinin yıllık 25,44 milyon m³ içme, kullanma suyu ihtiyacı ile Yalakdere havzasında akarsu vadileri etrafında yer alan sulanabilir nitelikteki tarım arazilerinin    20 bin 240 dekarlık kısmının sulanması hedefleniyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom