Yıldırım Karamürseli Sahipsiz Bıraktı

BİRİLERİ SES ÇIKARMALI Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü, ilçedeki sorunları konuşmak ve bu sorunlara çözüm sunmak için Karamürsel Sahili’nde bir araya geldiler. CHP’liler, Karamürsel’e doğru düzgün bir yatırım yapılmadığını ve yanlış adımların atılmaya devam edildiğini ileri sürdü. Eylül Cafe’de gerçekleşen kahvaltıya; CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, il kadın kolları başkanı Hülya Yolcubal, ilçe kadın kolları yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve gençlik kollarının yoğun katılımı ile başladı.

Yıldırım Karamürseli Sahipsiz Bıraktı Siyaset

BİRİLERİ  SES ÇIKARMALI

Karamürsel  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü, ilçedeki sorunları konuşmak ve bu sorunlara çözüm sunmak için Karamürsel Sahili’nde bir araya geldiler. CHP’liler, Karamürsel’e doğru düzgün bir yatırım yapılmadığını ve yanlış adımların atılmaya devam edildiğini ileri sürdü. Eylül Cafe’de gerçekleşen kahvaltıya; CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, il kadın kolları başkanı Hülya Yolcubal, ilçe kadın kolları yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve gençlik kollarının yoğun katılımı ile başladı.

İlçemize gözle görülür hiç bir yatırımın yapılmadığını belirten ilçe başkanı Şinasi Yazar, “Karamürsel’de yapılan yatırımlar halk tarafından istenen yatırımlar değil. İsmail Yıldırm belediye başkanı olduğundan beri 2 tane gözle görülür yatırım yapılmaya çalışıyor. Bunlardan biri Karamürsel’in girişindeki kültür merkezi adı altındaki düğün salonu. Hiçbir kültürel etkinlik yok. Sadece düğün salonu olarak kullanılıyor. Ve karamürselin sahile girişi bu binayla kapatılmış durumda. Hiçbir mimari estetiği olmayan veya işlevsel olarakta adına yakışmayan bir konumda 6 milyon TL para harcandı. Bu 6 milyon TL ile Karamürseli’n değişik yerlerine düğün salonu yapılabilirdi” şeklinde konuştu.

 

YENİ BELEDİYE BİNASINA NE GEREK VARDI ?

Yapımı yılan hikayesine dönen   yeni belediye binasıyla ilgili konuşan Yazar şöyle devam etti: “İkinci yatırım ise belediye binası, kent meydanı adı altında belediye binası yapılıyor. Eski belediye binası yıkıldı, yeni belediye binası yapılıyor. Bu belediye binasında belediye başkanı hizmet edemiyordu da belediye binası iyi olunca dahamı iyi hizmet edecek? Karamürsel halkına hizmet edememenin kaynağı belediye binasının kötü olması mı? Bu belediye binası yapıldıktan sonra belediye başkanımız Karamürsel’e daha mı iyi hizmet edecek? Yeni belediye binasının projesinin yanlış olduğu, kazıkların yeterince derin çakılmadığı. Bu yüzden de halka anlatılan projelerden vazgeçelip yeni, farklı bir proje yapıyorlar.Sözde yatırımların ekonomiye hiçbir katkısı yok. Bunlardan biri 300 araçlık yapılacak otopark. Kazıkların yeterince derine çakılmadığından dolayı katlı otoparkın bir katının eksik olacağını duyduk. Zaten orada mevcut eski bina ve etrafındaki işlevlerin dışında zaten sinema, itfaiye ve dükkanlar vardı. Bu kazıklama sisteminden dolayı da katlı otoparktaki araç sayısı düştü. Bu kadar para harcıyoruz ortaya ne koyuyoruz? Hiç bir şey yok ortada. Bu binanın Karamürsel’in ekonomisine hiçbir faydası olmayacak.

 

 

KENT KONSEYİ TAM BİR  KURGU

Karamürsel Kent Konseyi ölü olarak doğdu. Kent Konseyi yürütmesini hem uyglama olarak hem de kağıt üzerinde yapamıyorlar. Bu yüzden de kent konseyi, kentlere fayda verebilecek, proje verebilecek, halk katılımını sağlayacak bir kapıyken Karamürsel Kent Konseyi ölü olarak doğmuştur. Biz de kent konseyi toplantılarına katılmama kararı aldık. Belediye başkanı İsmail Yıldırım kent konseyi başkanlığı yapamayacak insanları özel olarak seçiyor. Bu sosyal bir proje, bunun para harcamasına gerek yok.

 

BU YOLDA ÖLENLERİN HESABINI NASIL VERECEKSİNİZ ?

İlçemiz girişinden çıkışına deneme amaçlı beton yol yapıldı. Bu beton yolla beraberde İzmit’ten Yalova’ya kadar da yuvarlak kavşaklar konuldu. Beton yol yüzünde kazalar arttı. Bunu biz söylemiyoruz, emniyet tutanakları söylüyor. Karamürsel’deki kavşak ve beton yol sıkıntısını belediye ne çözmeyle ilgili ne de sorunu sahiplenmeyle ilgili hiçbir şey yapmıyor. Bu sebeple Karamürsel üzerinden yolculuk yapanlar Allah’a emenat yolculk yapıyor.” bunların hesabını nasıl verecekler.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...