Haber Ara

PLAJ Haber Arşivi

Restoran ve kafeler 1 Haziran'da açılacak

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında restoran, kafe, plajlar, milli parklar ve bahçelerin 1 Haziran itibariyle yeniden açılacağını söyledi.

KARAMÜRSEL PLAJLARINA 40 KAMYON KUM

Yaz aylarında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Karamürsel plajlarında hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Plajlar yaza hazırlanıyor

Plajlar yaz sezonuna hazır hale getiriliyor.

Pırıl pırıl plajlar deniz sezonuna hazır. İşte yeni fiyatlar

Karamürsel Altınkemer Halk Plajı kullanacakların verecekleri ücret belli oldu.

Karamürsel Altınkemer plajında boğulma tehlikesi

Karamürsel Altınkemer Plajı'nda denize giren "Paşa" isimli köpek çok fazla açıldığını gören sahibi köpeğini kurtarmak için denize atladı. Köpekle birlikte denizin ortasında mahsurkalan Muhammed ve köpeği Paşa herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Deniz sezonu 15 Haziran'da resmen açılıyor

Kocaeli’nin halk plajları, dünyanın en güzel plajlarını aratmıyor. Akdeniz sahillerinde görülebilecek ender güzellikteki plajlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eli değince cazibe merkezi haline geldi.

Kocaeli’nin sahilleri “A” kalite

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi’nin temizlenmesi için yaptığı çalışmaların meyvesi olarak 2012 yılında Karamürsel Altınkemer Halk Plajı ile ilk mavi bayrağını aldı.

İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel'de daldı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Su Altı Yaşamının belirlenmesine yönelik fotoğraf ve video çekimlerine katıldı.

Karamürsel plajları tıka,basa dolu

Kocaeli'nin e çok tercih edilen plajlarından olan Karamürsel ve Ereğli plajlarına ilgi hala daha devam ediyor.

Bölgenin en temiz plajı yine mavi bayrak aldı

Kaytazdere Beldesi Saralkent Halk Plajı, 44 ülkede faaliyet yürüten Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın, belli kriterlere sahip olan plaj ve marinalara verdiği

Karamürsel plajında bir haftada 10 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Bayram tatili boyunca KOSKEM, Kocaeli sahillerinde vatandaşları boğulmak üzereyken kurtardı. Yoğun bölgelerden olan Karamürsel bölgesinde 10

Karamürsel'in melekleri göreve başladı

Halkın güvenli bir şekilde denize girebilmeleri için İtfaiye Daire Başkanlığı KOSKEM bugün itibariyle haftanın 7 günü Karamürsel Altın Kemer plajı ve Ereğli plajında göreve başladılar.

Kocaeli'de denizden alınan ilk analiz sonuçları yayınlandı

Deniz mevsimi yaklaştığı şu günlerde ilk deniz suyu analiz sonuçları yayınlandı. Kocaeli’de en temiz plajlar açıklandı.

Karamürsel'de Korkutan Kirlilik

Karamürsel'de bu gün bir çok plaj ve kıyı kesimlerde sahilleri kirlilik nedeniyle alarm verdiği görüldü. Deniz yüzeyini yağ kapladı.

Ereğli sahilde büyük kavga

Karamürsel'in Ereğli mahallesi kum yalı plajında meydana gelen olayda aynı aileden 4 kardeş hastanelik oldu.

Karamürsel Halk Plajı artık ücretli

Karamürsel Altınkemer Halk Plajı artık ücretli. Karamürsel'de bulunan mavi bayraklı halk plajı üst, üste gelen yoğun şikayetler sonrasında belediyece alınan bir kararla ücretli hale getirildi.

Aileler Altınkemer Halk Plajını kullanmak istiyor

Karamürsel'de yaşayan aileler Altınkemer Halk Plajını kullanmak istiyor. Karamürsel'de yaşayan vatandaşlar mavi bayraklı halk plajını kullanamadıklarını

Karamürsel Altınkemer Plajında kuş uçurulmuyor

Karamürsel bölgesinde de 20 olaya müdahale etti. Yine yoğun bölgelerden olan Cebeci sahilinde 18, Bayramoğlu bölgesinde de 6 kişi hayata döndürüldü.

Oto fareleri Karamürseli patlattı

Altınkemer Plajı’nda sabah saatlerinden itibaren doldu taştı. Plaja özel araçları ile gelen ve plaja yakın noktalara araçlarını park eden vatandaşlar ise kötü bir sürpriz ile karşılaştı.

Burası Antalya'değil, burası Karamürsel

Karamürsel Altınkemer Halk Plajı yaz tatilinin başlaması ile dolup, dolup taşmaya başladı.

Karaosmanoğlu deniz sezonunu bayramda Karamürsel'de açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, deniz sezonunu açtı. Başkan Karaosmanoğlu, dün sabah Yuvacık’taki evinden kendi arabasını kendisi

Kaytazdere Belediyesinden Plajım Rengarenk Etkinliği

Kaytazdere Saral Kent halk plajı bu senede mavi bayrak almaya hak kazandı.

Cankurtaranlar Plajlardaki Yerlerini Aldılar

Karamürsel başta olmak üzere Kocaeli genelinde görevlendirilen cankurtaran ekipleri yerlerini aldılar.

5 Haziran, Dünya çevre günü Kaytazdere'de coşku ile kutlandı

Kaytazdere Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü Münasebeti ile bir dizi program düzenledi. Saat 10:30'da başlayan şenlik ilk olarak Piyalepaşa İlk ve orta okulu

Mavi Bayraklı Altınkemer plajı bayrama hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından Karamürsel’in Mavi Bayraklı plajı Altınkemer’de düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Karamürsel'de balık çeşitliği artacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi” kapsamında Başiskele, Ulaşlı, Karamürsel, Kirazlıyalı, Hereke ve Eskihisar kıyılarında belirlenen 5 ayrı lokasyonda

Engelli vatandaşlar sadece özel günlerde hatırlanmak istemiyor

Karamürsel'de yaşayan, yaşamaya çalışan engelli vatandaşlar çok ama çok dertli. Gazetemize defalarca ulaşan engelli vatandaşlar evet bir süre yapılan haberlerin etkisi ile park yerlerine dikkat ediliyor,

Katliam sonrası analiz sonuçları neden açıklanmıyor?

12 Ocak günü İzmit Körfezi’nde meydana gelen kimyasal sızıntıya ilişkin geçtiğimiz günlerde Çevre Bakanlığı, Poliport isimli firmaya 2 milyon 100 bin lira para cezası kesmişti. Ancak analiz sonuçlarının hala açıklanmaması tepkilere neden oldu.

İnsanlık Karamürsel'de sahile vurdu

Karamürsel’de sabah saatlerin ’de spor yapmak için sahile inen vatandaşlar gözlerine inanamadı. Karamürsel altın kemer plajı ve Ereğli Defne plajı yakınların ’da kuşların ölerek sahile vurduğunu