Ahmettaş Haberleri

Ahmettaş Haberleri

Karamürsel'in evladı güreşlerde tarih yazdı!

Yağlı güreşin memleketinde sahipsiz kaldı! Kocaeli’de yağlı güreşin adeta merkezi olan Karamürsel’de, genç güreşçi Hüseyin Gümüşalan, aradığı desteği bulamayınca Balıkesir adına güreşmek zorunda kaldı.

İSMAİL YILDIRIM ANTRENMAN SAHASINDA SAKATLANDI

Bugün öğlen saat 13.30 sularında antrenman yapmak üzere Ahmet Taşçı ve bir kaç arkadaşı ile kapalı spor salonunun arkasında bulunan idman sahasında idman yaptıkları sırada İsmail Yıldırımın zıtladığı sırada ayağını ileri atması ile sağ ayak tendonlarını yırttığı ve yere düştüğü belirtildi.Bunun ardından olay yerine çağrılan 112 Acil servis ekipleri Yıldırıma ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra Yıldırımı Seka Devlet Hastanesi'ne götürdükleri belirtildi. Yıldırım hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından durumun ciddiyetini koruduğu için ameliyat yapılmasına karar verdikleri belirtildi. Yapılacak ameliyatın ardından Yıldırımın uzun bir süre dinlenmesi gerektiğini bilgisi alınırken bu tarz sakatlılar'da daha ciddi sorunlar oluşa bileceğini bildiren yetkililer Yıldırımın bünyesinin çok iyi olduğunu ve bu sıkıntıları atlatarak kısa zamanda sağlığına kavuşacağı bilgisini verdiler. Bizlerde Karamürsel.tv ailesi olarak sayın başkanımıza acil şifalar diliyoruz.Umarız kısa zamanda eski sağlığına kavuşur.

Ahmet Taşçı ateş püskürdü

YAĞLI GÜREŞ ÖZÜNDEN UZAKLAŞTIRDI Tarihi Kırkpınar'ın 2 altın kemerli efsane başpehlivanı Ahmet Taşçı, Türkiye Güreş Federasyonu'nun aldığı kararlarla yağlı güreşin genetiğiyle oynadığını söyledi. İki altın kemer alarak Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atan başpehlivan Taşçı, ata sporun geleceği hakkında endişe duyduğunu belirtti. Taşçı, federasyonun yağlı güreş üzerine aldığı kararla yağlı güreşi özünden uzaklaştırarak yıprattığını iddia etti. Taşçı, yağlı güreşin geleceği ve duyduğu endişeler hakkında açıklamalarda bulundu.

AHMET TAŞÇI BU SENE REKORU KIRACAĞIM

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde 9 defa altın kemer kazanan Ahmet Taşçı, Osmanlı döneminin başpehlivanlarından Kel Aliço’nun rekorunu kırmayı hedefliyor. Yağlı güreşin yaşayan efsanesi bu sene Edirne Sarayiçi’de 654’ü yapılacak olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ninde iddialı olduğunu açıkladı.. Ünlü güreşçi, Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreş Takımı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in daveti üzerine Manavgat’a gelen Taşçı, belediyenin yağlı pehlivan sporcularıyla birlikte kıspet giyerek yeşil çayırda peşrev çekti. Ahmet Taşçı, belediyenin yağlı güreş antrenmanı yaptığı çayırda Kırkpınar’da Antalya’ya 2 defa altın kemer getiren Mehmet Yeşil Yeşil ile birlikte güreş tuttu. Ahmet Taşçı ile Mehmet Yeşil Yeşil’in güreş tutmasına Manavgatlı yağlı güreş severleri alkışlarla destek verdi.

Ahmet Taşçıdan Karamürsel Kaymakamı Narinoğluna Ziyaret

İlçemizin önde gelen iş adamlarından Ahmet BAŞ ve Hasan KOYGUN'un da eşlik ettiği ziyarette, Ahmet NARİNOĞLU memnuniyetini dile getirerek kendisine Türk Güreşine ve Karamürsel'e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

AHMET TAŞÇIYA PACSAL NOUMA GÜREŞTE KAFA TUTARSA

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Taşçı TRT ekranlarında yayınlanan Kadir çöpdemirin sunduğu koptu geliyor isimli yarışma programına katıldı.