Etiketler

Türkiye’nin en iyi özel okulu Karamürsel’den çıktı

Karamürsel’de açıldığı günden bu yana eğitime yön veren Karamürsel Birey Koleji bu seferde, Türkiye sıralamasında birinci çıktı.

Ramazan günü yavru yunus balığının kafasına ateş etmişler!

Karamürsel sahilde geçtiğimiz hafta sahile çeşitli yerlerinden 3 el ateşli silahla vurulduğu tahmin edilen yavru yunus balığı bulundu. 

Abiş ailesinin acı kaybı 

Gölcük Ulaşlı eski belediye başkanlarından Nihat Abiş ve Burhan Abiş’in amcaları İsmail Abiş(88) organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. 

Karamürsel Birey Koleji ilk mezunlarını verdi

Karamürsel’in eğitimde en büyük sorunlarından biri olan kolej sıkıntısını yaptıkları muhteşem tesis ile kökünden çözen “BİREY KOLEJİ” okul binasında düzenlenen muhteşem bir programla ilk mezunlarını verdi.

Birey Koleji öğrencileri muhteşem bir gösteri sergiledi

Karamürsel’de bulunan Karamürsel Birey Koleji’nden ‘Yabancı Dil’ gecesi düzenledi. Gecede sergilenen Alis Harikalar Diyarında oyunu seyircilerden büyük beğeni aldı.

Birey Koleji yine gönülleri fet etti

Karamürsel'de bir ilke imza atan Karamürsel Birey Anadolu Lisesi ve Ortaokulu yönetimi, öğrencileri ve velileri muhteşem bir projeye daha imza attı.

Ahmet Çalık, Birey Koleji'nde gençlerle bir araya geldi

Karamürsel'de özel okul denildiği zaman ilk akla gelen ve okul statüsü ile tek olan, Karamürsel Birey Koleji muhteşem bir etkinliğe daha imza attı.

Değirmendere'de korkutan yangın, Aile bireyleri kurtarıldı

Gölcük'de 3 katlı binanın 2. katında bulunan evde elektrikli sobanın alev alması sonucunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdehaleleri tarafından söndürüldü. Yangındaki yoğun duman arasında mahsur kalan çift, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Karamürsel Devlet Hastanesi personeli sertifikalarını aldı

Karamürsel Devlet Hastanesi’ne tedavi için başvuran İşitme engelli bireylerin, iletişim sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla düzenlenen kursa

Karamürsel Birey Kollaji kapılarını açtı

Bireysel Eğitim Sistemi (BES) ile "Fark Eden, Fark Edilen, Fark Yaratan" Bireyler Yetiştiriyoruz sloganını kendine hedef edinen Özel Karamürsel Birey Koleji 2018–2019 eğitim ve öğretim yılında Akademik Ortaokul ve Anadolu Lisesi ile eğitime başlıyor.

Karamürsele 5 Yıldızlı Kolej geliyor

Karamürsel Kırahmetoğlu mevkiinde hizmete açılacak olan Birey Kolejini temel atma töreni bu gün düzenlenen program ile gerçekleşti.

Özel Birime Operasyon

EGM tarafından FETÖ bağlantılı olduğunu değerlendirilerek açığa alınan 9 bin 103 polis arasında, Cumhurbaşkanı ve aile bireylerinin yakın koruma ve güvenliğinden sorumlu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı'nda görevli 2'si emniyet müdürü 19 polis var. İşte son dakika gelişmesinin ayrıntıları.

Zorunlu BES'ten çıkma ve BES iptali

Zorunlu BES içerisine dahil olan yüz binlerce kişi, cayma hakkını kullanarak sistem üzerinden nasıl çıkış yapılabileceğini öğrenmek istiyor.

BES Yarın Maaşlardan Kesilmeye Başlanacak

Bireysel emeklilikte otomatik katılımı öngören sistem yeni yıldan itibaren yürürlüğe girdi. Yaklaşık 2,5 milyonu memur, 1,5 milyonu özel sektör çalışanı olmak üzere toplam 4 milyon kişi 1 Nisan'dan itibaren sisteme girecek. İşte sistem hakkında bilmeniz gereken her şey...

Karamürselliler Yuvacık'ta şehitler için yürüdü

Sarıkamış Harekatında donarak şehit olan Mehmetçiklerimizi anmak ve manevi iklimin toplumun tüm bireyleri tarafından yaşayabilmesi için düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Müjde! Devletten Herkese 1000 TL

45 yaşın altındaki ücretli çalışanlar, 1 Ocak’ta zorunlu... 1000 TL devlet katkısı var.

Kredi ve kredi kart taksidi resmi gazetede yayınlandı

Bireysel kredi kartına taksit sayısını 12'ye çıkaran ve kart borçlarını yeniden yapılandırmaya ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

DİKKAT ! Memurların maaşından 600 lira kesilecek

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dahil olan memurların maaşından 600 lira kesinti yapılacak.

50 YATIRAN 250 ALACAK

Zorunlu BES'e 50 TL yatıran 250 TL emekli maaşı alacak. 45 yaş altındaki çalışanlar 1 Ocak 2017 itibarıyla otomatik olarak BES`e kaydolacak.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişme!

Zorunlu Bireysel Emeklilik, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi yabancı konularıyla önemli projeye imza attı

Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi yabancı konularıyla önemli projeye imza attı Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin çağrısıyla Erasmus + Gençlik Programı Ana Eylem 1 Bireylerin öğrenme hareketliliği Gençler ve Gençlik Çalışanları için Hareketlilik Projesi kapsamıyla Bosna Hersek, Yunanistan, Makedonya, Litvanya’dan olmak üzere öğrencileri ağırlayarak önemli projeye imza attı.

İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi

İlk Yardım Kursunu başarı ile tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi Karamürsel Dr. Pembe Müjgan Calp Gökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ 2014 KA1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği AB projesi kapsamında gerçekleştirdikleri projelerinin yaygınlaştırma semineri ve sertifika töreni okulun konferans salonunda yapıldı.

Güzel Karamürsel'de Ramazan manzaraları bir başka olur.

Ramazan ayında yapılan iftarlar ayrı bir güzellik ve coşku kaynağıdır. İftarlar, hem bireysel hem ailesel hem de toplumsal açıdan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yaşandığı önemli anlardır. İftar yemeği, kardeşliğin ve samimiyetin artmasını ve olumlu duygu ve düşüncelerinin gelişmesini sağladığı Ramazan ayı tüm Türkiye’de olduğu gibi Karamürsel’de de ayrı bir güzellikle oruçlar tutularak iftar saatlerine tatlı telaşlar başlayarak kimi içli pide kimi yumurtalı pide peşine koşarken kimileride boş çay bahçelerinde gazete okuyarak, kimileri balık tutarak vakit dolduruyorlar. İşte bu tatlı koşuşturma içinde bulunan Karamürsel’den görüntüler.

Çınar Öztürk'e muhteşem sünnet düğünü

Çınar Öztürk’e muhteşem sünnet düğünü Karamürsel’in tanınmış iş adamlarından Müteahhit Ömer Öztürk ile Fulya Öztürk’ün biricik oğulları Çınar için sünnet düğünü düzenledi. Karamürsel’in tanınmış iş adamlarından Müteahhit Ömer Öztürk ile Fulya Öztürk’ün biricik oğulları Çınar için sünnet düğünü düzenledi. Muhteşem bir düğünle erkekliğe ilk adımı atan Çınar Öztürk ve Öztürk Ailesi'ni, mutlu günlerinde dostları yalnız bırakmadılar. Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezinde düzenlenen sünnet düğününde Öztürk ailesi, özel günün sevincini aile bireyleri ve dostlarıyla birlikte paylaştılar. Gecede, kendisi için düzenlenen sünnet düğününde eğlenceli anlar yaşayan Çınar Öztürk’ün mutluluğu gözlerinden okundu. Gecede, canlı müzik ziyafetiyle davetliler geç saatlere kadar gönüllerince eğlenirken gecenin finalinde havai fişek gösterimiyle düğün sona erdi Buber Group Gazetecilik ve Yayın A.Ş. ailesi olarak küçük Çınar Öztürk ve tüm aile bireylerinin bu mutluluğunu paylaşıyor ve tebrik ediyoruz.