Etiketler

Camiler tamamen ibadete açılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Camilerde sabah, akşam ve yatsı vakitlerinde de namaz kılınabilecek

Diyanet'ten "Bayram Namazı" açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Zeki Sayar, bayram namazının Cuma namazı gibi camide cemaatle kılınan bir namaz olduğunu ve evde kılınamayacağını söyledi.

Diyanet'ten oruç ve Teravih Namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbaş, "Orucun bütün bilimsel araştırmalarda bağışıklığı güçlendirdiği ortaya konulmuştur.

Nihayet Diyanet o uygulamaya 'dur' dedi

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, camilerde sandalye ve taburelerde namaz kılınmaması gerektiğini tebliğ etti.

Kurban Bayram Namazı Saatleri Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

Kurban Bayramını yaşayacağımız 12 eylül 2016 sabahında kılınacak olan ve bayram namazında Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlan

Köprü'de Dev Açılış, O Tarihe Kadar Ücretsiz !

İstanbul Boğazı'na inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yaptırdığı toplu duayla hizmete açıldı.

KARAMÜRSEL İLK HACI ADAYLARINI UĞURLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan Karamürselli hacı adayları İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle uğurlandı.

Diyanetten ŞOK FETVA !!!

Diyanet İşleri Başkanlığı adına fetva veren kurum olarak bilinen “Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu,” resmi internet sitesine gelen bir soruyu, sosyal medyada sert tepkilere neden olmasının ardından kaldırdı.

Saatler geri alındı mı ? Saat şu an kaç ?

Akıllı telefonların otomatik ayarı kafalatı katıştırdı... Kış saati uygulamasına bugün saat 04.00 itibariyle geçilmesiyle birlikte dünya genelinde birçok ülke bugün saatlerini 1 saat geri aldı. Türkiye ise kış saati uygulamasına, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle iki hafta ertelemeli olarak 8 Kasım’da geçecek. Türkiye'deki bu ertelemenin farkında olmayan ve 'otomatik ayarla' özelliğinin kapatılmadığı akıllı telefon ve masaüstü bilgisayarlar ise kendisini otomatik olarak bir saat geri aldı.Yanılmamak için cihazların ayarlanması gerekiyor.

DİYANET'TEN NAMAZ SAATLERİ İÇİN UYARI 15 GÜN DİKKAT EDİN

Saatlerin geri alınmasının bir hafta ertelenmesi sonrasında Diyanet, takvimlerdeki namaz vakitlerine 1'er saat eklenmesi uyarısı yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önceki açıklamalara göre yarın sabaha karşı sona ermesi beklenen ileri saat uygulamasına 2 hafta daha devam edileceğini, bu nedenle basılı takvimlerdeki vakit namazı saatlerinin 15 gün süreyle hatalı olacağı uyarısını yaptı.

Karamürsel'de Bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Yarın Kurban Bayramı'nın ilk günü! Sabah saatlerinde başlayacak olan namaz ile vatandaşların 'Bayram namazı saat kaçta' sorusuna Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklık getirirldi. Buna göre Kurban Bayramın'da ilk gün belirlenen saatlerde bayram namazı kılınması her müslümanın üzerine vaciptir. Peki ''Bayram namazı saat kaçta kılınacak?, Bayram namazı nasıl kılınır?, Bayram namazının önemi nedir? İşte bu soruların yanıtı haberimizde... Türkiye 23 Eylül Perşembe günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanırken, bayram namazı saati de belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre, karamürsel'de bayram namazı saati şöyle: Karamürsel'de Bayram Namazı Saat 07.29

Karamürselli Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan 2.hacı adayları kafilesi Karamürsel İlhan Çınar alanında düzenlenen törenle uğurlandı. Karamürsel Belediye Başkanlığı ve Karamürsel İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninde hacı adayları ile yakınları arasında duygusal anlar yaşandı. Karamürsel İlhan Çınar alanında düzenlenen törene Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, ilçe müftülük görevlileri, hacı adayları ve aileleri katıldı.

KARAMÜRSEL İLK HACI ADAYLARINI UĞURLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan Karamürselli hacı adayları İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle uğurlandı.

Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Karamürsel’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında “Yaz Kuran Kursları Arası Futbol turnuvası” sona erdi. 34 derece sıcağın altında yapılan tören herkesi bunalttı. Karamürsel’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında “Yaz Kuran Kursları Arası Futbol turnuvası” Karamürsel Futbol Sahasında 14 farklı camide açılan kurslardan oluşan 14 takımın katılımı ile yaklaşık 20 gün süren ‘Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası’ yapılan ödül töreni ile sona erdi. 14 takımdan oluşan yaklaşık 20 süren turnuvanın sonunda Bağlar Başı Camii 1., Mürselpaşa Camii 2. Kayacık Camii 3. ve Fatih Mesciti de 4. oldu.

25 Yetişkin Kur'an kursunu başarıyla tamamladı

Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan 25 yetişkin öğrenciye sertifikaları törenle verildi Karamürsel Merkez Camii’nde Kasım Ayı’ndan bu güne kadar düzenlenen kursa katılan 25 yetişkin öğrenci için Merkez Camii’nde belge merasimi düzenlendi. Törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı, Sakarya Müftü Yardımcısı Mehmet Korkmaz ve vatandaşlar katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Kapsamında Karamürsel Müftülüğü tarafından Camilerde Kur’an Öğretimi programı çerçevesinde Karamürsel Merkez Camii’nde Kasım Ayı’ndan bu güne kadar her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen kursa katılan 25 yetişkin öğrenci için Merkez Camii’nde belge merasimi düzenlendi.

Karamürsel'de Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Karamürsel Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte konuşan eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, Hz. Muhammed'i anlatmaya kelimelerin yetersiz kaldığını söyledi. Hz. Muhammed'in insanlık için en güzel örnek olduğunu ifade eden Nursaçan, "Allah'ın Resulü ahiret gününe inanlar için en güzel rol modeldir. Şükreden zengin, sabreden fakir olmak isteyen, ona baksın. Çünkü onu, rabbi terbiye etti. O hiçbir ilim dalını tahsil etmedi. Çünkü o, okumak için değil, okutmak için gönderildi. O, yazmak için değil, yazdırmak için gönderildi" ifadesini kullandı.

Yarın sabah namazına giden herkesi büyük bir sürpriz bekliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında bu yıl bir ilke imza atıyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı münasebetiyle tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda şehitlerin ruhu için eller duaya açılacak. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek programda, Kuran'ı Kerim'den ayetlerin okunmasının ardından tekbirler, tehliller ve salat ü selamlarla aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. Aynı anda tüm yurtta eller semaya açılıp, şehitlerin aziz ruhları için milyonlarca kişi dua edecek. 18 Mart sabahında tek yürek haline gelecek Türkiye, şehitlerini rahmet ve minnetle anacak.

Yarın Mevlit kandili

Yarın Mevlit kandili Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış kalpler, Peygamber Efendimizin örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır" ifadesini kullandı.