Etiketler

Tahir Büyükakın memleketine büyük jest yaptı

Kocaeli Büyük Şehir belediye başkanı Tahir Büyükakın memleketi Karamürsel'e büyük bir jest yaptı. Karamürsel yıllar sonra güreşin merkezi olacak

Karamürsel'in efsane güreşçisi Arıcı, Kırkpınar’a veda etti!

İlimizin önemli yağlı pehlivanlarından Gökhan Arıcı, artık Kırkpınar’da güreşemeyecek. En son yapılan güreşlerde

Ahmet Taşçı'ya büyük jest ! Kepez Er Meydanına adı verildi

Kırkpınar güreşlerinin efsanevi yaşayan başpehlivanlarından Karamürsel'li Ahmet Taşçı'nın adı Çanakkalenin Kepez ilçesindeki Er Meydanına verildi.

Karamürsel "Yağlı Güreşleri" yapılacak mı ?

Karamürsel'de yıllardır her geçen gün kan kaybeden "GÜREŞLER" 2018 yılında ne olacağı bilnmezken, usta gazeteci Abdullah Karagöz çok güzel bir yazıyı kaleme aldı.

Kırkpınar'ın en uzun pehlivanı Karamürselli ama...

Kırkpınar'ın en heybetli pehlivanı "REKLAM AFİŞLERİNDE PEHLİVANLAR DİYARI KARAMÜRSEL" den ama Antalya'nın Döşemealtı Belediyesi adına kırkpınar'da

Güngör Ekin Baba oldu

Karamürsel'in başarılı pehlivanlarından Güngör Ekin bir daha baba oldu. Bu gün Özel Gölcük Aile Konak Hastanesinde Güngör ve Esma Ekin çiftinin dünyalar tatlısı

İsmail Yıldırım Güreşe Başladı

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail YILDIRIM bu gün, Cumhuriyet tarihinin en büyük başpehlivanlarından olan Ahmet Taşçı ile birlikte çayıra çıktı.

400 Güreşçisiyle Hersek Güreşleri Başlıyor

Baş Pehlivanlar sezonu, Altınova Belediyesi 2. Hersek Yağlı Güreşleriyle açacak.

LÜTFÜ TÜRKKAN KARAMÜRSEL'İN GÜREŞÇİLERİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

Lütfü Türkkan Karamürsel'in güreşçilerine sahip çıkmaya devam ediyor. Kırkpınar'ın kıdemli Başpehlivanlarından ve Karamürsel'in tanınmış ,sevilen simalarından Cino Mehmet'in hem çırağı hem de oğlu olan Yiğit Yılmaz da bundan böyle er meydanında TÜRKKAN A.Ş.'nin pehlivanı olarak güreşecek. Bu notla sosyal paylaşım sitesinde paylaşımda bulunan Türkkan bu buluşmaya vesile Karamürsel'in iş adamların büyük bir kesim tarafından tanınan Barış Sönmezer'ede teşekkür etti. YİNE GÖNÜLLERE TAHT KURDU Sürekli olarak ilçemizde özellikle güreş ve güreşçilere karşı olan sağ duyusu ile gönüllerde taht kuran Türkkan karamürsel ve güreşçiler için elinden geleni yapmaya çalıştığını ve devam edeceğini bu ata sporunun ilerlemesi için maddi manevi tüm gücü ile her zaman yanlarında olacağını bildirdi.

Ekrem Yavuz Kırkpınar'a uğurlandı

Ekrem Yavuz Kırkpınar'a uğurlandı Karamürsel Avukat Levent Erdoğan ve Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal’ın güreşçisi Karamürsel'in baş pehlivanlarından Ekrem Yavuz 24-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 654. Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri için Kaytazdere Belediye başkanı Ali Kangal tarafından uğurlandı.

Ahmet Taşçı Kırkpınar'a Katılamıyor

Güreş Federasyonu, Aliço’nun rekorunu kırmak için Kırkpınar’da güreşmesine izin vermediği Ahmet Taşçı’ya, Brezilya’dan gelen televizyon ekibi Rio Olimpiyatları’nda gösterilmek üzere belgesel çekiyor. Tarihi 654.Kırkpınar Yağlı güreşleri bugün Selimiye Camiinde kılınan Cuma Namazından sonra başlamış olacak. Kırkpınar’a 25 yıl damga vuran ve 12 kez Başpehlivanlıkla 2 kez ebedi Altın Kemer alan Türkiye’nin tek ilçesi pehlivanlar diyarı Karamürsel’e Güreş Federasyonu’ndan deprem gibi darbe geldi. Karamürselli efsane pehlivan Ahmet Taşçı’nın, 26 yıl aralıksız Kırkpınar’da güreşen 56 yaşındaki Aliço’nun rekorunu kırmaya hazırlandığı 654. Tarihi Kırkpınar’da güreşemeyeceğinin, Federasyondan gelen resmi açıklaması, güreş camiasında ŞOK etkisi yarattı.

Efsane güreşçi yarasını Kırkpınar'da saracak

Efsane güreşçi yarasını Kırkpınar'da saracak Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 2012'de çırağı tarafından uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Kırkpınar başpehlivanlarından 57 yaşındaki Ahmet Taşçı, tarihi güreşlerde er meydanında yeniden boy gösterecek. Karamürsel Atatürk Caddesi'nde 2012 yılında eski başpehlivanlardan ''Cino Mehmet'' lakaplı Mehmet Yılmaz tarafından tabancayla vurularak yaralanan Taşçı, 3 yıl aradan sonra yeniden güreşecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Ekrem Yavuz ve Kaan Kaya Hergeleci'de Tarih Yazdı

İngiliz BBC Televizyon kanalının da belgesel çekimi yaptığı güreşler için diğer 3 ildeki başpehlivanlık mücadeleleri yerine Kartepe’yi tercih eden 50 başpehlivandan 34’ü katıldı. Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nin bu yıl on ikincisi Hergeleci Er Meydanı’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Güreşler öncesi Başkan üzülmez, güreşçilerle birlikte Sarımeşe Cami önünden davul zurnaların da yer aldığı kortej eşliğinde Hergeleci İbrahim’in kabrine kadar yürüdüler. Kabri başında anılan pehlivanlar ustası için kuran okundu dualar yapıldı. Kabristanlık ziyareti ardından kortej Er Meydanına kadar yürüdü.

Ekrem Yavuz; 'Bu Yıl Altın Kemeri Karamürsel'e Getireceğim'

Karamürselli Baş Pehlivanlarından Ekrem Yavuz antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. Karamürselli Baş Pehlivanlarından Ekrem Yavuz 20-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 654. Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde birinci olarak Altın Kemeri Karamürsel’e getireceğim dedi. Haftanın üç günü Karamürsel Güreş Sahasında yağlı ve normal idman yapan Koca Yusuf lakaplı Ekrem Yavuz, ‘tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerine çok iyi hazırlandığını bu hazırlıklarının meyvesini de 20-26 Temmuz tarihleri arasında Edirne’de yapılacak olan Tarihi 654. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Altın Kemeri alarak Karamürsel’e getireceğim’ dedi.

Karamürsel Belediyesi Kitap Fuarın'da Stand Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 7.Kocaeli Kitap Fuarı etkinliği kapsamında, Karamürsel Belediyesi tarafından stand açıldı. Denizin mavisi ile doğanın yeşilinin buluştuğu körfezin incisi Karamürsel’in tanıtımı amacıyla tarihini, Osmanlı’nın ilk kaptanı deryası Mürsel Alp’ı ve kadırgalarını, Karamürsel Su Altı Sporlarını, trekking parkurlarını, mavi bayraklı plajını ve Pehlivanlarını tanıtmak amacıyla kurulan stantda Karamürsel Belediyesi Pehlivanları tarafından gösteriler yapıldı, Karamürsel Sepeti Ustası Muharrem Uzun tarafından ise Karamürsel Sepeti örüldü.

Karamürsel'e Bir Madalyada Ekrem Yavuz'dan

Bu yıl ilk defa düzenlenen Finike'ye bağlı Hasyurt Mahallesi İrfan Uğurlu Stadı'nda gerçekleştirilen güreşlere, Türkiye'nin değişik bölgelerinden yaklaşık 600 güreşçi katıldı. Bu güreşçilerin arasında Karamürselimizide temsilen güreşçilerimiz katıldı.Bu yıl iyi hazırlanan Ekrem Yavuz birinciliği kimseye kaptırmadı ve Karamürsele getirdi. Başpehlivanlık finalinde İsmail Balaban ve Ekrem Yavuz karşı karşıya geldi. Her iki pehlivanın da kıyasıya mücadele ettiği müsabakanın normal süresinden pehlivanlar birbirlerine üstünlük kuramadı. Altın puan uygulamasında rakibini açık düşüren Ekrem Yavuz, 1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu. İkinciliği İsmail Balaban elde ederken, Fatih Atlı ve Recep Kara üçüncü sırayı aldı.

AHMET TAŞÇI BU SENE REKORU KIRACAĞIM

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde 9 defa altın kemer kazanan Ahmet Taşçı, Osmanlı döneminin başpehlivanlarından Kel Aliço’nun rekorunu kırmayı hedefliyor. Yağlı güreşin yaşayan efsanesi bu sene Edirne Sarayiçi’de 654’ü yapılacak olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ninde iddialı olduğunu açıkladı.. Ünlü güreşçi, Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreş Takımı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in daveti üzerine Manavgat’a gelen Taşçı, belediyenin yağlı pehlivan sporcularıyla birlikte kıspet giyerek yeşil çayırda peşrev çekti. Ahmet Taşçı, belediyenin yağlı güreş antrenmanı yaptığı çayırda Kırkpınar’da Antalya’ya 2 defa altın kemer getiren Mehmet Yeşil Yeşil ile birlikte güreş tuttu. Ahmet Taşçı ile Mehmet Yeşil Yeşil’in güreş tutmasına Manavgatlı yağlı güreş severleri alkışlarla destek verdi.