Vapur Haberleri

Vapur Haberleri

CHP Kadın kolları şehitleri yine unutmadı

Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi Kadın kolları yönetimi 1 Mart 1958 tarihinde İzmit Karamürsel seferini yapan feribotun, çıkan fırtına nedeni ile batan Üsküdar Vapuru'nda hayatını kaybeden deniz şehitleri için helva dağıttılar.

Üsküdar Vapuru Faciası Şehitleri Karamürsel'de dualarla anıldı

1 Mart 1958 yılında, İzmit - Karamürsel arası çalışan Üsküdar vapurunun İzmit Körfezinde fırtınaya tutularak batması sonucu yaşamlarını yitirenler için Karamürsel Alp’in türbesinin de bulunduğu eski mezarlıkta anma töreni yapıldı.

Kemal Kılıçtaroğlu, Karamürsel'de sevgi ile karşılandı

Deniz ulaşımının ne denli önemli olduğunu vurgulamak için Karamürsel’e vapurla gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu vapur iskelesinde Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Suat Ülkü, Kocaeli Cumhuriyet Halk Partisi İl başkan yardımcısı Ahmet Çalık ve ilçe teşkilatı yönetimi tarafından çiçekler ile karşıladı.

Karamürsel'de deniz ulaşımına bir yenilik daha

Karamürsel genelinde deniz ulaşıma bir yenilik daha yapılarak ilçeye bölgenin her yerinden ulaşa bilirlik daha rahat ve konforlu bir hale getirilmeye çalışılıyor.

Karamürsel’de Üsküdar faciası Şehitleri anılacak!

1 Mart 1958 tarihinde Karamürsel-İzmit seferini yapmakta olan Üsküdar Vapuru şiddetli rüzgâr sebebiyle Derince yakınlarında battı.

İzmit-Karamürsel vapurunu karıştıran adam!

Vapurla seyahat etmek isteyen 65 yaş üzeri vatandaşa kaçak olarak bindiği vapurdan güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen inmemesi üzerine 900 lira para cezası kesildi. 

Dikkat Karamürsel'de Vapur saatleri değişti

Kocaeli Deniz Ulaşımında Kış Tarifesine Geçildi Kocaeli’de deniz ulaşımı saatlerinde kış tarifesine geçildi.

Sahipsiz memlekette vapur seferleri de durduruldu

Karamürsel'den İzmit'e ve İzmit'ten Karamürsel'e  deniz ulaşımına ikinci bir karar alınana kadar ara verildi.

Karamürsel - Hat 2 Hereke deniz seferlerine ara verildi

Hereke iskelesinde bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 27 Aralık Cuma günü Hat 2 Hereke Karamürsel seferleri iptal edildi.

Üsküdar Vapuru Şehitleri dular ve helva dağıtılarak anıldı

1 Mart 1958 yılında, İzmit - Karamürsel arası çalışan Üsküdar vapurunun İzmit Körfezinde fırtınaya tutularak batması sonucu yaşamlarını yitirenler için

Üsküdar Vapuru Faciası Anma Töreni

Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz kazalarından biri olarak kayıtlara geçen 1 Mart 1958'deki Üsküdar Vapuru faciasında hayatını kaybedenler için anma töreni.

Karamürsel Alp Vapurunda yangın çıktı!

Olay, saat 15.00 sıralarında İzmit 1 Mart Vapur İskelesi’ne yakın bir bölgedeki bakım alanında meydana geldi.

İDO'da büyük kış indirimi

İDO; Eskihisar-Topçular hattında 15 Aralık- 31 Aralık tarihleri arasında yüzde 40 kış indirimi yapacağını duyurdu.

Vapur seferleri iptal edildi

Kocaeli Deniz Ulaşım Şube müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Hava muhalefeti sebebi ile 14:50 Değirmendere-Karamürsel ve Değirmendere-Yarımca,

Karamürsel Vapur Saatleri 2018

Karamürsel, Kocaeli, Gölcük, Hereke, Değirmendere, Adalar, Mavi Tur Vapur seferleri yaz tarifesi saat zaman tarih hafta içi hafta sonu gün günlük ücret

Edis 4 Temmuz'da Karamürsel'de

Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı münasebetiyle her yıl düzenlenen Kurtuluş Şenliklerinde bu yıl Edis sahne alacak.

Büyük Ada ve Mehtap turları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri gerçekleştireceği ‘Mehtap ve Ada Turları’ başlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Körfez’in muhteşem atmosferinde güzel bir gün geçirmek isteyenlere kaçırılmayacak fırsat sunuyor.

Deniz ulaşımında saatler değişiyor!

Büyükşehir Belediyesi deniz ulaşımında 18 Haziran Pazartesi günü yaz sefer tarifesine geçiyor.

Arabalı vapurda kredi kartı dönemi başladı

İDO'nun Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında, kredi kartıyla da ödeme yapılabilecek.

Ulaşımda yaz dönemi! Sefer saatleri değişiyor

Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark, ulaşım araçlarında yaz dönemi sefer saatlerini değiştiriyor.

İstanbul'da Tüm Vapur Seferleri İptal

İstanbul'da Boğaz'daki yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları'nın tüm vapur seferleri iptal oldu. İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) seferlerinde ise iptal bulunmadığı öğrenildi.

Kocaeli bu gün yasta

Karamürsel'in içinin yandığı gün. Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz kazalarından biri olarak kayıtlara 1 Mart 1958'deki Üsküdar Vapuru faciası olarak geçen ve 400'e yakın kişinin

2 Ekim’den itibaren kış tarifesine geçiliyor

Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren yolcu vapur ve motorlarında 2 Ekim’den itibaren kış tarifesine geçiliyor

Toplu taşımada Karamürsel halkına müjde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı kara ve deniz yolcu taşımacılığını birbirine entegre ediyor.

Kocaeli'nde Toplu taşıma araçları 17 Temmuz sabah 6’ya kadar ücretsiz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait UlaşımPark, belediye otobüsleri, deniz ulaşım araçlarından vatandaşlar 15- 16 Temmuz günleri ile 16 Temmuz sabahına kadar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Kocaeli Belediyesi Açıkladı Ücretsiz Ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların dost ve akrabalarıyla bir araya gelebilmelerini sağlamak amacıyla Ramazan Bayramı arifesi ile birlikte 4 boyunca (24, 25, 26, 27 Haziran tarihlerinde) ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Kaybolan eşyalarınız burada olabilir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçları, mesire alanları gibi noktalarda unutulan veya kaybedilen eşyalar sahipleri gelene kadar emin ellerde muhafaza ediliyor.

CHP'li kadınlar Çanakkale şehitleri için helva dağıttı

 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları  şehitler anısına Gazanferbilge Caddesi Vapur iskelesi önün'de vatandaşlara helva ikram etti.

CHP Kadın kolları şehitleri unutmadı

Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi Kadın kolları yönetimi 1 Mart 1958 tarihinde İzmit Körfezi’de çıkan fırtınada batan Üsküdar Vapuru’nda hayatını kaybeden deniz şehitleri için

‘Üsküdar Vapuru Faciası’ şehitleri yarın anılacak

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük deniz kazalarından biri olarak tarihe geçen 'Üsküdar Vapuru Faciası'nda' hayatını kaybedenler için yarın anma töreni düzenlenecek