Etiketler

DUYURU ÇED SÜRECİNE HALKIN KATILIMI TOPLANTISI

Yalova ili Altınova-Çiftlikköy İlçeleri ve Kocaeli ili Karamürsel ilçesi sınırları içerisinde Karadere ve Kınalı Barajları, Malzeme Ocakları, Kırma Eleme Tesisi ve Hazır Beton Santrali Projesi’nin yapılması planlanmaktadır

Karamürsel'de yapılması planlanan katliama birileri dur dedi

Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santrali için "Çed gerekli değildir" kararı nedeniyle iptal davası açıyor.

Mahalle sakinleri tedirgin

Karamürsel’de yapımı devam eden bir inşaat nedeni ile çökmeye başlayan yol mahalle sakinlerini tedirgin etmeye başladı.

Karamürsel Akçakoca Anadolu İmam Hatip Ortaokulu yine örnek oldu

Karamürsel’de açıldığı günden bu yana gerek eğitmen kadrosu ile gerekse güvenlik ve temizliği ile bölgenin en gözde okulu olarak

Başkan Erdoğan tek tek açıkladı 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son dönemde 9 kez telekonferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı, yeni tip koronavirüs salgını sonrası bugün ilk kez yüz yüze gerçekleştirildi.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! 6 ay süre verilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin değişiklik yapılmasını öngören bir taslak hazırladı.

Polis ve mahalle bekçilerinin yetki dağılımı

Çarşı ve mahalle bekçilerinin bugüne kadar kimlik sormasından başlayan görev yetkilerini İçişleri Bakanlığı, ilk kez net bir şekilde açıkladı. Açıklamada polis ile yetki kıyaslaması yapıldı.

Terhisleri durdurulan askerler ailelerine kavuşuyor

Askerlik mükellefiyeti için kışlada bulunan askerlerin yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen terhis işlemleri yapılmaya başlandı.

Emekli polis genç yaşta koronavirüse yenik düştü

Yapılan koronavirüs test sonucu pozitif çıkması üzerine hastanede tedavi altına alınan ve 20 gündür tedavi gören polis memuru yaşama tutunamadı.

2 BİN 500 BEKÇİ ALACAĞIZ

Bekçi olmak isteyenlere müjde! Bakan 2500 bekçi daha alacaklarını açıkladı.

KARAMÜRSEL’DE KORONA SKANDALI!

Karamürsel’de geçtiğimiz günlerde ilçede faaliyet gösteren bir berber dükkânı çalışanına yapılan korona virüs testinin pozitif çıkması sonrası

Kocaeli genelinde ekmek dağıtımı o saate kadar yapılacak!

Kocaeli genelinde sokağa çıkma yasağı günlerinde yapılacak olan ekmek dağıtımı ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Karamürsel’de zincir market çalışan 2 kişide korona çıktı

Karamürsel’de faaliyet gösteren yerel bir market zinciri çalışanlarına yapılan korona testleri

Karamürsel’de berber dükkânında korana çıktı

Karamürsel'de iş yerlerinde yapılan tahliller sonrası bir berber dükkanında çalışan bir kişinin korona testi pozitif çıktı

Karamürsel CHP İlçe örgütü iş yapıyor! Reklam değil

CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü, yazılı bir açıklama yaparak, yerel seçim sonrasında ve Korona’lı günlerde neler yaptıklarını açıkladı.

Yapılan haberler sonrası yetkilileri harekete geçti!

Karamürsel'de geçtiğimiz gün Ereğli Mahallesi’nde iftar yemeğine katılan 16 kişiden 3’ü çocuk 12’sinde koronavirüs tespit edilmesi sonrası çıkan haberler yetkilileri harekete geçirdi.

Kuş cennetine RES yapacaklar

Kocaeli ve Bursa sınırları içerisinde yapılması planlanan RES projesine 9 günde ÇED gerekli değildir kararı verildi. Proje alanında nesli tükenmekte olan birçok kuş türü yaşıyor.

Erdoğan açıkladı: Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması 4 gün olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantı, sekizinci kez video konferans yöntemiyle yapıldı.

19 gemici karantina altına alındı!

Koronavirüs önlemleri kapsamında ilimizdeki limanlara yanaşan gemiciler de yapılan Kovid-19 testi sonrasında hasta olma ihtimali olan 19 gemici karantina altına alındı.

Ali Yıldırım Sezer yine adamlığı ile konuşulur

Yaşanan pandemi sürecinde Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer siyateten örnek olacak bir davranışa imza atarak ilçesindeki tüm ilçe başkanlarıyla video konferans yöntemiyle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

65 yaş ve üzeri sokağa çıkma saati değişti!

65 yaş ve üstüne sokak saati değişti. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine

Kocaeli’nin her yerinde genel denetim yapılacak!

İçişleri Bakanlığı, berber, kuaför, taksi, pazar yeri ve toplu ulaşım araçlarında Kovid-19 kurallarının denetimi için valiliklere genelge gönderdi.

91 Yılın en sıcak günü olabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artacağı kaydedildi.

Karamürsel'de Eczane çalışanlarına korona testi yapıldı

Karamürsel'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tarama testleri yapılmaya başlandı.

Karamürsel’de rezillik bu sefer bitiyor!

D-130 Karayolu Karamürsel Merkez’de 2 yıl önce başlayan ve yapımı üstlenen firmanın işi bırakması üzerine Büyükşehir sözleşmeyi feshetmişti.

Maske satışı başlıyor!

Maske satışında detaylar belli oluyor Maske fiyatında üst limit 1 TL olarak belirlenirken, marketlerde de maske satışı yapılmasının önü açılacak.

İnşaattan düşen işçi kurtarılamadı!

İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Yapımına Gölcük-Değirmendere’de Yüzbaşılar mevkiinde devam edilen Devlet hastanesi inşaatının ikinci katından düşen işçi Ahmet Keleş kurtarılamadı.

Belediyelere su faturalarını erteleme yetkisi verildi

Belediyelere su faturalarını erteleme yetkisi Meclis'te yapılan düzenlemeyle, belediyelere su faturalarını 3 ay erteleme yetkisi verildi.

Yaz döneminde telafi eğitimi yapılacak

Yaz döneminde telafi eğitimi yapılacak Üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilecek.

Virüse karşı yeni ekonomik önlemler

TBMM'den geçti İşten çıkarmalar üç ay süreyle yasaklanırken, ücretsiz izne çıkan işçilere de günlük ödeme yapılacak.