Fikri Işık Karamürsel'i Ziyaret Etti

İlçemizde düzenlenen bir dizi programa katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ı AK PartiKocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceylan, KaramürselBelediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti KocaeliMilletvekili adayı Yahya Çoşkun karşıladı. İlçede bir çok esnafı ziyaret eden Bakan Işık, vatandaşlarla da sohbet etti. Daha sonra Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Işık, ülke refahını arttırmayı hedeflediklerini, Türkiye'nin mümkün olan en iyi gelir düzeyine ulaşması için gece gündüz çalışdıklarını ve buna devam edeceklerini dile getirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlçemizde düzenlenen bir dizi programa katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı AK PartiKocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceylan, KaramürselBelediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti KocaeliMilletvekili adayı Yahya Çoşkun karşıladı. İlçede bir çok esnafı ziyaret eden Bakan Işık, vatandaşlarla da sohbet etti. Daha sonra Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Işık, ülke refahını arttırmayı hedeflediklerini, Türkiye’nin mümkün olan en iyi gelir düzeyine ulaşması için gece gündüz çalışdıklarını ve buna devam edeceklerini dile getirdi.

Bakan Işık “Özellikle ekonomide dışa bağımlı olmak istemiyoruz. Enerjide dışa bağımlıyız, mecburen enerjinin yüzde 85’ini ithal ediyoruz. Biz de enerjide yerli teknolojileri geliştirdik. İlk milli rüzgar türbinimizin lansmanını yaptık. Güneş enerjisinin teknolojisini Türkiye’de yapmak istiyoruz. Düşük kalorili kömürlerimizin termik santrallerde çevreye zarar vermeden kullanılmasıyla petrole, doğalgaza bağımlılığımızı azaltmak için çalışıyoruz. Diğer yandan da nükleer enerjiye yatırım yapıyoruz. Paris’in etrafında 6 nükleer santral çalışıyor, kimsenin gıkı çıkmıyor. ‘Türkiye’de 2 nükleer santral yapılacak’ diye kıyamet kopuyor diyerek konuşmasına sonverdi. Ardından karamürsel'de birdizi gezide bulunduktan sonra gecenin ilerleyen saatlerinde ilçemizden ayrıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN