Yoğurtlu DNA Sarmalı - Burçin Esra Karadağ

Yoğurtlu DNA Sarmalı


Başıma gelmesinden korktuğum ne var diye düşündüğümde kabak gibi bir cevap buluyorum; Eleştirdiklerimi yapıyor olmak, yaşıyor olmak. . Tütütü şeytan kulağına kurşun. Hay hay insan ayıpladığını yaşamadan ölmezmiş küçük hanım diyenlerinizi saygıyla eğilerek selamlıyorum lakin iki tipleme var ki bunlardan asla olmayacağımı gururla bildiriyorum.

Konuya yılın 2016 olmasından giriş yapamayacağım. Ne yazık ki birçoklarının bildiği üzere temellerinin doğudan alan 'insan, sevgi, doğa' tabanlı inanışlar yüzyıllar öncesine dayanmakta iken gerçek inananların özgürlüğünün arttığının iddia edildiği özellikle son yıllarda sıklıkla rastladığım, giderek artan ve üzüntünün en derinini hissettiğim bir takım düşünceler için iki çift lafım olacak. Bir adamın giydiği dar pantolon, taktığı abartılı bir takı (Gaymiş bilmem neymiş bunlara hiiiiiç girmiyorum bile) bir kadının dilediği gibi konuşuyor olması, alışılagelmiş kadının anlayışının dışında hareket etmesi bir takım kişiler de karalanabilir, ayıplanabilir hatta ve hatta aşağılık bir pislikmişçesine davranılması için yeterli sebep olabilirmiş tavrı meşrulaşmakta.

Bu arada din, dil, ırk, cinsiyet, renk ayrımına bile gelinememiş öylesine sığ, öylesine rezil bir zihin yapısı ile yaşıyor ve buna şaşırmıyoruz ki asıl aşağılık bulduğum içinde azıcık olsun insan sevgisi kalmamış, senin gibi olmayanı, senden olmayanı, insanı, insana saygıyı unutmuş, kendi gibi olmayanı dilediği gibi yerebileceğini düşünen aciz zihniyetler gidin bir krallık kurun, siz de kurtulun!  Zira bu dünyaya bu kadar kötülük yeter de artar bile.

Bu memlekette LGBT kabul edilemez, sokak ortasında sarılanamaz, kapalı mekanlarda sigara içilemez, barışçıl gösteri yapılamaz, hayvanlar eşya olarak görülür yasa ile korunamaz, kürtaj yapılamaz, ağaç korunamaz, karşı görüşler eleştirilemez, meclise etek ile girilemez. Hırsızlık ulu orta yapılır, insan ayrıştırılır, tecavüzün makul ve geçerli sebepleri vardır, metroda, inşaatta, madende işçi ölür çünkü işçiliğin fıtratında vardır. Bu memlekette insan sayısı sayılamayacak kadar fazladır lakin insanlığa ender rastlanır.

İkinci versiyon kadın temelli olan acayip şık hareketler köşemizde ise işsiz, ne iş yaptığı bilinmeyen, koca parası yemekten semirmiş ablaların zekadan yoksun, insanın kanını donduran ağız dalaşlarının sonunda işin daha fazla çirkinleşme şansı kalmamışken sarf ettikleri o muhteşem cümle, ah o evlere şenlik, insanı ne güldüren ne de düşündüren o cümle 'Bundan sonrasında mahkeme görüşeceğiz' . .


Hırsızı yakalanmamış, katili bulunmamış, tecavüzcüsü serbest bırakılmış, töre cinayetine göz yumulmuş ülke de gidip mahkemeye 'Buse Naz bana hep şişko diyor, dişleri yamuk diyor onu cezalandırın' mı diyeceksin? Afferin. Duruşmaya giderken kek, poğaça götürün de hazır bütün kızlar toplanmışken altın gününü de aradan çıkarırsınız

 

Yukarıda bahsi geçen arkadaşlar özellikle gebelik döneminde GDO’lu gıdalardan uzak durmak gerektiğinin canlı kanlı örnekleri olarak aramızdalar.

bek@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Nis
18Mar

Şeyma Su Biz Halay Başı

16Ekm
21Eyl

OHKUYOM BEN YEA

16Haz