Atatürk ve ADD - Burhan YILMAZ

Atatürk ve ADD


Yazı yazdığım bu Karamürsel gazetesi 3-4 aydır haftada bir gün çıkıyor.Belki yazı yazdığım için olacak ki gazetedeki tüm haberleri detayı ile okuyorum.Eskiden Karamürsel hakkında bu kadar bilgi sahibi değildim gazete sayesinde yönetim kadroların sivil toplum örgütlerinin neler yaptıklarını olumlu olumsuz faaliyetlerinden bilgi sahibi oluyorum.Toplumun istekleri tepkileri de dile getiriliyor.

Kısacası gazete iyi bir hizmet veriyor.Tabi eleştirilerdeki hassa dengelerin korunması da güzel olumlu gidişatın devam etmesi yani gazetenin yaşaması gereklidir.

Başta kaymakamımız, Belediye Başkanımız desteklerini esirgememelidirler. Sivil toplum örgütleri esnaf vatandaş günlük gazete alırken Karamürsel gazetesini de almalıdır.

 

Gazetenin 21-28 mart sayısında okudum.Atatürk düşünce derneği 10.olağan kongresini yapmış,hayırlı olsun.Benim kişisel görüşüm Atatürk’ün Türk milletine yaptığı hizmetlerin bir dernek tarafından korunması veya müdafaasının yapılmasına gerek yoktur zaten olmamalıdır.Çünkü Atatürk Türk milletinin ortak değeridir.Bu değerleri zaten millet olarak yaşıyoruz.Tarihimize Türk milletinin yüzünü güldüren onlarla gurur duyduğumuz Kanuni sultan Süleyman,Fatih sultan Mehmet gibi çok değerli devlet adamlarımız var.Onları da kalbimizde yaşatıyoruz.Kendileriyle övünüyoruz,Atatürk yoktan var etti yeni bir devlet kurdu adına Cumhuriyet dedi bunları yakın tarihimizden biliyoruz ayrıca Türk milletine bilhassa hanımlara demokrasiyi özgürlüğü insan haklarına kavuşturdu.Böyle bir devlet büyüğünün dernek tarafından korunmasına ihtiyacı var mı? Devletin tüm kurumları bilhassa okullar Türk milleti Atatürk’e sahip çıkmıyor ki Cumhuriyetimiz ilelebet ayakta kalacak.

Atatürk’ü istemeyenler yok mu, var elbet peki kim bunlar, Osmanlı imparatorluğunun yıkılmasında katkıları olan dini sömüren dinimizi yanlış anlatan din adamları. Peki, Atatürk bunlara ne yapmış, Kuranı kerimi ilk defa Türkçeye çevirtmiş Türk milleti dinimizi öğrensin diye diyanet işleri başkanlığını kurmuş. Gerçek dil hocaları yetişsin diye öyle olunca hoca unvanları elinden alındı. Cumhuriyet öğretmenleri devreye girerek etkinlikleri bitirildi. Kısacası Dini sömürerek para kazanan bu zümre Atatürk’ü sevmez. Atatürk karşıtlığını hala sürdürüyorlar. Şunu da kabul etmek lazım ülkemizde hala Cumhuriyetin önemini bilmeyen öğrenim görmemiş insanlar var. Bunlar aydınlatılmalı Atatürk düşünce derneği din profesörünü getirsinler konferans verin Atatürk’ün dinimize verdiği hizmetleri anlatın. Bilhassa muhafazakâr hanımların konferansa davet edilsin. Yine tarihimizi iyi bilen tarih profesörleriyle konferans verilsin. Cumhuriyet ile Osmanlı devriminin yaşantılarını mukayese etsin kadınlara cumhuriyetin ne kadar değer verdiğini anlatsın. Bu konuşmacılar tarafsız olsun herkesin doğruda ancak böyle birleşebilir. Peki, başka ne yapılabilir;

Dernek hanımları bilhassa kenar mahallelerde oturan hanımlara ev ziyaretlerinde bulunabilirler. Bu hanımlarla yapacakları sohbetlerde Atatürk’ü anlatsınlar Cumhuriyetin önemini vurgulasınlar bu ziyaretler köylerde oturan hanımlara da yapılabilir. Ak partinin bir lafı var her yerde tabelalarla yayınlıyorlar ‘Çalışınca oluyor’ gerçekten çalışma dinimize göre en büyük ibadet.Atatürk düşünce derneği bildiri okuyarak gazetelere beyanat vererek kurumları ziyaret ederek çalıştığını zannediyor.

Çalışmak ikna etmek kendi safına çekmek demektir.

b.yilmaz@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
24Oca
18May

KUTSAL MEKANLARIMIZ

10May

Belediye Meclisi

25Nis

Koltuk Sevdası

18Nis

Atatürk ve ADD