" KULLANILAMAZ ETİKETİ " OLAN ASANSÖRE BİNER MİSİNİZ ?


Karamürsel'in Ataşehir' i olarak adlandırılan son derece modern toplu konutlarda oturuyorum. Havası temiz, binaların sağlamlığı ve ferahlığı tartışılmaz. Emlakçı olduğum için güzel anlatırım ama sahiden çok güzel. İçerisinde marketi var, etrafı çevrili ve 24 saat güvenlik ( sadece kapıda olsa da ) olduğu için çocuğunuzu rahatça bahçeye gönderebiliyorsunuz. Şehir içi dolmuşu da 20 dakikada bir geliyor. Kısacası şehir gürültüsünden uzak deniz manzaralı harika bir yer. Tabi bütün bu anlatılanlar bazı insanlara fazla geliyor...

Daire büyüklüğüne göre çeşitli rakamlarda aidatlar ödüyoruz. Ev sahibi de olsanız bunu ödeyeceksiniz, kiracıda. Biz kiracıları çok fazla ilgilendirmeyen bir havuz sorunu var sitede. İnsanlar bu daireleri alırlarken sitenin " yüzme havuzlu " olduğu söylenmiş ve böyle satılmış. Ama havuz falan yok sitede. Gerekçe ise çok garip " sitede oturanlar havuz istemiyorlarmış "

Dedim ya biz kiracıları çok ilgilendiren bir şey değil bu, daire sahipleri düşünsün. Ancak bizi ilgilendiren , daha doğrusu ilgilendirmeye başlayan en önemli konu ASANSÖR ARIZALARI !... Her blokta iki tane asansör var. Ancak bunlar sürekli arızalı. Zaten bir tanesi kesinlikle çalışmıyor. Sonradan bunun sebebini öğrendik " az elektrik harcansın " diye asansörlerden bir tanesi özellikle kapatılıyor. Tabi 32 dairenin yükü bir asansöre binince o asansörde bozuluyor. Asansör firması canı ne zaman isterse yada yönetim borcu yoksa geliyor. O zamana kadar ikinci asansörde bozuluyor. Örneğin ben 6. katta oturuyorum. Hadi beni boş verin benim üzerimde oturan ailenin iki tane çocuğu var. Ve tabi işin enteresan tarafı bütün sitenin asansörlerinde " KULLANIMA UYGUN OLMADIĞINI" gösteren "KIRMIZI ETİKET " var.

Bu sitenin yöneticisi BEKAR olarak sitede oturan insanların YATAK ODALARINDAN kafasını çıkarıp bu ASANSÖR SORUNUNA ağırlık verirse kendisi için daha hayırlı olacak..

İnsanların sevgilileri olabilir, insanlar bekar yaşayabilir, insanların gece hayatı olabilir. Çevreyi, komşuları rahatsız etmedikten sonra herkesin hayatı kendisini ilgilendirir. Ancak "KULLANILAMAZ ETİKETİ " olan bir asansör düşerde insanlar ölür yada yaralanırsa İNSANLARIN ÖZEL HAYATINA burnunu sokmayı kendine görev edinen bu yöneticinin başına çok daha büyük sorunlar açılır.

Ha bu arada.... Sitede oturan devlet memuru arkadaşlar bazı dairelerin kapısına giderek üniformasız ve ellerinde her hangi bir yetki olmadan o dairelerde oturan insanları sorguluyorlarmış.. Ne iş yapıyorsun ?, evlimisin ?, İçeride kim var ? gibi bir takım rahatsız edici diyaloglar yaşanıyormuş... Kimse cahil değil. Herkesin hakları var. Bu sitede evcil hayvan beslenemez, bahçede gezdirilemez diye bir karar alınmış ve uygulanıyor. Ancak bu sitede bekar oturamaz, eve sevgilisini getiremez, arkadaşlarını getiremez diye bir karar yok.. Eve giriş çıkış saatleri diye bir şey olmaz. Bankamı kardeşim burası ? ..

Site yönetimi insanların rahatını sağlamak için var, rahatsız etmek için değil. Apartman aidatları kira kontratında yazdığı üzere kiracıya aittir. Aidat ödenmezse site yönetimi kiracı hakkında yasal işlem başlatır. Mal sahibini arayıp kiracınız aidatı ödemedi diye şikayet etmez, rahatsız etmez, edemez..

Kıssadan hisse ; İşgüzarlık yapmamak lazım..

Sevgiyle...

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs