BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ, PKK , AHMET HAKAN VE EKONOMİ


Taraflı tarafsız araştırma şirketlerinin çalışmalarına baktığımda AKP ve CHP’ nin bir iki puan yükseldiğini, HDP ve MHP’ nin bir iki puan düştüğünü görüyorum. Gayet normal geliyor bana ve zaten doğrusu da bu. Ülkede hemen hemen herkesin onaylayacağı hükümet şeklinin AKP-CHP koalisyonu olduğu gün gibi ortadayken başta komik adam Kemal olmak üzere CHP’ nin siyaseti bırakıp bütün mesaisini Tayyip Erdoğan’ı yıkmak için kullanması bunu engelliyor tabi. 13 senedir ülkeyi yöneten sıfırdan gelmiş bir adamı itibarsızlaştırmaya çalışmak çeşitli şaibeler yaşasa da ülkenin en az %42’ si için geçersiz. Size inanan güvenen %25-26’ lık bölümde tek başınıza iktidar olmanıza yetmiyorsa siyasi partilerin kurulma şartlarından olan Milliyetçilik ve Devletçilik ilkelerine bağlı kalarak ülkenin menfaatleri için AKP’ nin sloganında olduğu gibi “ Sen Ben yok TÜRKİYE var “ felsefesiyle bu vatan için hep beraber çalışmalıyız.

Türkiye’nin bulunduğu konum itibarı ile bölgede tek demokratik ülke olduğunu da unutmayalım. Siyasetin, iktidarıyla, muhalefetiyle, basınıyla seviyeli olarak yapılması gerektiğine inanıyorum. 7 Haziran seçimlerinin ertesi günü iktidara yakın gazeteleri kapatacağını söyleyen Gürsel Tekin’ in Basın Özgürlüğü için yapılan yürüyüşte ön saflarda yer alması ne kadar komikse, terör örgütünü temsil eden partinin sözüm ona eş başkanının ( ne demekse ? ) bir polis aracının arkasında sürüklenen katili göstererek terörle mücadeleyi karalamaya çalışması ve hedef şaşırtma çabası da bir o kadar komik. Hatta daha traji komik olanı var.. Muhalefetin ön saflarından biri çıkmış diyor ki ; Selahattin Demirtaş AKP’ nin algı oyununa gelinmeden izlense HDP %50 oy alır… Yok devenin bale pabucu J..

Basın özgürlüğü kisvesi altında gayri milli yayınların yapıldığı, batı ülkelerinin ekonomik istihbarat ajanlarının cirit attığı, terör örgütüyle resmen savaş halinde bulunan bir ülke hala ayakta kalabiliyorsa, kendi savaş helikopterini, tankını, savaş uçağını, firkateynini yapabiliyorsa, dünya çapında ekonomileri etkileyecek havalimanları, köprüler yapabiliyorsa hatta iki milyon mülteciye bakıp ekonomisi zavallı durumlara düşmüş ama kuyruğu dik tutmaya çalışan insaniyet yoksunu ülkelerin “aman mülteciler bize gelmesinler Türkiye bunlara baksın “ diyerek sözüm ona yardım adı altında verdikleri bir milyar doları elinin tersiyle itebiliyorsa ben oturduğum yerden baktığımda muhalefet partilerinin iktidarı ve bu ülkeyi 13 senedir yöneten adamı karalayarak yada itibarsızlaştırmaya çalışarak bir yere varamayacağını görüyorum.

Ahmet Hakan hakkındaki düşüncem küçükken topunun inşaata kaçtığı yönündedir. İsteyen beğenir istemeyen beğenmez. Madem özgür basın , haddim değil bir basın mensubu değilim ama kendimize göre bir şeyler yazıyoruz ve insanlar beğeniyor. Özgür vatandaş düşüncesi diyelim.

Ez cümle bir alıntı ;

Sürekli aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar beklemek budalalık göstergesidir. ( Albert Einstein )

Budalalık yapmayın. Bu ülke hepimizin..

 

Sevgiyle…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs