ÇALIŞANLAR VE KÖSTEKÇİKLER


Zavallı kemal ( k küçük harf ) hala AKP içinde 120 ByLock’ çu var diye 300 sayfalık “ darbe girişimi “ yazadursun ülke 15 Temmuz’un yıldönümünde yılın ilk çeyreğini %5’lik büyüme ile kapattı. Muhalif zırvaları 75 yaşındaki insanların emekli maaşlarını eleştirmelerini yayınlaya ve yaza dursun gerçek dünyayı yaşayan çalışmaya, işlerini büyütmeye, ülkeye destek olmaya ve en önemlisi ADAM OLMAYA devam ediyorlar.

Darbeye “ kontrollü “ yakıştırmasını yapan zihniyetin neden 70 senedir iktidar olamadığını da düşünmeye gerek yok sanırım. İnsanlar bu zırvalara inanmayı daha biz doğmadan hatta anne babalarımız doğmadan inanmayı bırakmışlar.                       

Komisyonlar, önergeler, yalanlar ve daha bir sürü sahtekarlık hep süreci uzatmak için. Ancak daha önce de yazdım: Korkunun Ecele Faydası Yokkkkk….. Çalışmadan hiçbir şey elde edilemez. Doğru ya da yanlış , çalışılarak, emek edilerek yapılmış işleri sürekli eleştirmek hiçbir ideolojiyi bir yere götürmez. Adama derler ki ; “Kardeş tamam doğrusunu sen söyle “. Ancak bu durumda hazır değilseniz sonsuza kadar susmanız gerekir. Yani aynen şimdi yapmanız gerektiği gibi. Veya susmayacaksanız lütfen zırvalamayı bırakıp ülkeye destek olun. Çünkü şu anda sahiden bu ülkenin “ NE YAZIK Kİ “ size bile ihtiyacı var.

İktidara karşı yürüttüğünüz çalışmaları seçimler için ya da AB için yapsaydınız hem iktidar olurdunuz hem de biz AB’ye girmiş olurduk. İnsan evladı bu kadar mı ülkesini satar ? hayret ki ne hayret.

Zavallı Kemal modelleri ülkede çoğalmaya başladı. Bu hayra alamet değil. En son Arda Turan olayında Fatih Terim’de “ CİNSİYETSİZ “ kalmıştır. Karakterini ortaya koyamamış, oyuncusunu, çocuğunu koruyamamıştır. Pantolon giyip Barcelona gibi bir dünya devinde ülkesini temsil eden bu genç adamı ilk 11’ de sahaya sürememiştir. Milli Takım oyuncusunu koruyamayan bir antrenöre teslim edilmemelidir.

Bir konu da evlerde yapılan tadilatlar ve inşaatlarla ilgili. Evlerde yapılacak tadilatlarda Belediyeden yazı alınarak apartman girişine asılmalıdır. Bu evrakta tadilatın kaç gün süreceği ve hangi saatler arasında yapılacağı yazmalıdır. Pazar günleri kesinlikle bu tadilatlardan muaf tutulmalıdır.

Pehlivan Sofrası ile Karamürsel arasındaki sahil yolunda “ motosiklet terörü “ devam ediyor. Bende ikaz etmeye devam ediyorum. 

 

Onuncu köyden sevgiler….

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs