CUMHURİYET BAYRAMI VE ATATÜRK SEVGİSİ - Ender Gökçe

CUMHURİYET BAYRAMI VE ATATÜRK SEVGİSİ


Bayram seyran erken kalkılır adettendir. İllaki Kurban bayramı ya da Şeker Bayramı olması gerekmez. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dini bayramlar dışında resmi bayramlar içerisinde en önemli bayramımız. Bayram namazı da yok ama her zaman yaratana dua edilmez. Özellikle Cumhuriyet, hepimizin var olma ilkesiyken sadece bayram namazlarında değil her aklımıza geldiğinde hatta her gün kabristanlığın önünden geçerken bile ölmüşlerimizle beraber Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve bizim bu günü yaşamamızı sağlayan emrindeki askerlerine de dua okumadan geçmiyorum.

Diğer ülkelere bakıldığında bırakın Atatürk gibi bir dünya liderini, sıradan bir sürü insanı put yaptıklarını görüyoruz. Kimisi de hiçbir şey bulamamış bir gerillayı ekol yapmış  ( hani bizim çakma cumhuriyetçilerin ülke elden gidiyor, şeriat geliyor diye birleşip kendi aralarından kriterlere uygun bir adam bulamayıp sokaktan adam kiralaması gibi ). Aslında bu yapılan ülkede ki siyasi parti kirliliğini ortaya çıkarmıştı. Fakat bu girişimde bulunanlar o kadar arsız yüzsüz insanlardı ki %52 ile rezil olmalarına rağmen hiçbir şey olmamış gibi davranarak Milli İradeyi suçlayıp çıktılar işin içinden. Kendileri sütten çıkmış ak kaşık ama onların Kiralık Adayına oy vermeyenler Cahil Kıllı Bacaklılar ya da hezimetin dayanılmaz kasvetiyle hakaret edenlere göre  yöneticinin g…t kılları. Bu arada yazmadan edemedim, bir önceki yazımda uyuşturucu kullanıp insanları rahatsız eden kişilerle ilgili kullandığım kelimeden rahatsız olan okurlar ve takipçilerim olmuş. Neden rahatsız olduğunuzu anlamadım. Her halde Bonzai kullanmış bir kişi hiç yolunuzu kesmedi ve ya iş yerinize geldiğinizde elinde ekmek bıçağıyla sizi karşılamadı. Olsun ben yine de Özür Dilerim..

Yani diyeceğim şu ; Cumhuriyet, Demokrasi ve Atatürk bu ülkede kimsenin kimseye öğreteceği kavramlar değil. Bana ha babamı anlattın ha Atatürk’ü anlattın aynı şey. İnan bana Atatürk’ü babamdan daha iyi tanıyorum. Türk Ceza Kanunu’na göre TC vatandaşlarını askerlikten soğutmak suç. Yaklaşık 70 senedir Milli İradenin ülkeyi yönetmesine izin vermediği bir grup, Atatürk’e, Demokrasiye, Cumhuriyete tutunmuş her konuyu buraya bağlıyor. Siyaseten uğradıkları hezimetin üzerini , sevgisi tartışmaya açık olmayan Atatürk’le ve asla hiç kimsenin inkar etmediği Cumhuriyet ilkesiyle kapatmaya çalışıyorlar. Sosyal paylaşım sitelerinde o kadar saçma sapan yönlendirmeler var ki vallahi nefret ediyorum artık. Adam sosyal paylaşım sitesine Atatürk’ün resmini koyuyor ve diyor ki ; Ata’ mızı seven 100.000 kişi çıkar mı ? Hani beğeni istiyor resme. La kardeş neden 100.000 kişi ?... Bu ülkenin geri kalanı PKK’ lı mı ?.. Ayrımcılığı yaratanlar ayırdıkları insanlar bu ülkeyi yönetmeye başlayınca Atatürk’e sarıldılar. Yok öyle dava. Atatürk ne senin, ne benim. Atatürk önce seksen milyonun, sonra da dünya üzerindeki yaşayan ya da rahmetli olmuş hayranlarının. Bu tarz saçma sapan işlerle, davranışlarla, yüzsüzlükle, arsızlıkla insanları Atatürk’ten uzaklaştırmayın.  Bu yönetimi beğenmiyorsan en az onlar kadar çalışıp birinci parti olursun ve iktidara gelirsin. İnsanlar kar yağmur demeden çalışırken sen rakı balık yaparsan, sonrada seçimlere bir ay kala takım elbiseni giyip sokağa çıkar oy istersen alırsın üç..n birini ( yazamadım anla işte ) .

Ez cümle ;

Bu ülke Atatürk tarafından kurulmuştur, Kurtuluş Savaşı  Atatürk tarafından kazanılmıştır, Bu Cumhuriyet  Atatürk tarafından ilan edilmiştir, bu İlke ve İnkılaplar Atatürk tarafından belirlenmiştir.

Daha sayamadığım, yazamadığım binlerce sebepten dolayı Türk İnsanı tüm kalbiyle Ata’sına, Atatürk’ üne kısacası Mustafa Kemal ATATÜRK’e ülkesini, dedesini, annesini, babasını ve 2016 yılında tüm imkanlarıyla yaşayabildiği hayatını borçludur.

Aslını inkar eden adam değildir.

Onuncu köyden sevgiler…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs