DİKKAT !.. SAHİL YOLU ÇOK GÜZEL AMA ÇOK TEHLİKELİ


Pehlivan Sofrasından Karamürsel’e kadar yapılan sahil yolu muhteşem oldu. İnanın bana ne Yelken Kafe’nin olduğu, altından su geçen ve teknelerin parçalanmasına sebep olan Marina, ne de yeni yapılan ama bir türlü bitemeyen Belediye Binası ilçemize bu kadar hava katmadı.

Fakat bu sahil yolunda inanılmaz tehlikeler sizi bekliyor. En önemli sorun motosikletliler. Genellikle halk arasında “ Dandik “ olarak isimlendirilen küçük ve kötü motorlar olsa da, çoluk çocuğun, yaşlıların gezdiği, yürüyüş yaptığı bu yolda çok süratli ve kontrolsüz gidiyorlar.

Özellikle alkollü olanlar çoğunlukta. Bu arada pizzacı, lahmacuncu, çiğ köfteci motorları da bu kötü motorlarla yarış yaparcasına sanki sipariş teslim etmeye değil de 400 metre Drag yaparcasına gazlıyorlar bu yolda. Büyük çoğunluğu genç olan bu insanları da bekleyen çok ciddi bir tehlike var tabi sahilde.

Allah korusun motosiklet kullanmanın yasak olduğu bu sahil yolunda bu süratle giderken bir yaşlıya ya da çocuğa çarparlarsa Polis gelinceye kadar başlarına ne gelir bilinmez.

İkinci bir tehlike ise Alemciler. Sahil yolunun kenarlarına koyulan çardaklar ve banklar ucuz şarapçıların ve genç alkol özentilerinin  alem yeri haline geldi. Sitenin önüne konan bir çardakta 4-5 tane ne idüğü belirsiz vatandaş çilingir sofrasını kurup gece yarısına kadar bütün siteyi ve yoldan gelen geçeni tedirgin ediyor. Tabi yine aynı şekilde demokrasi, laiklik, medeniyet falan bir tarafta dura dursun bu kişiler için de yapacakları ahlaksız, hadsiz ya da terbiyesiz bir hareketin bedeli ağır olur.

Bu sebeple Karamürsel Belediyesi, Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile bu sahil yolunun güvenliği sağlanmalıdır. Emniyet Müdürlüğü’nün son zamanlarda bazı çağrı ve şikayetlere “ Ekibimiz yetersiz “ gerekçesi ile gerekli ilgiyi göstermemesi durumuna bir çözüm bulunmalıdır.

Yine bu sahil yolunda son derece genç arkadaşlar ya da kız arkadaşları PİtBull cinsi köpekleri gezdirmektedir. Bu köpek cinsi hepimizin bildiği gibi son derece tehlikeli ve bir çok yerde beslenmesi yasak olan bir cinstir. Bu kadar genç arkadaşların sırf hava olsun diye baş edemeyecekleri bu hayvanları özellikle yaşlı ve çocukların olduğu bu ortama sokmaları engellenmelidir.

Ha bu arada Altınkemer Düğün Salonunun arkasındaki otopark her türlü rezilliğin yaşandığı bir ortam haline gelmiş. Mümkünse her akşam birkaç kez polis denetimi yapılması çok iyi olacaktır. Özellikle hafif ticari araçların içerisinde uyuşturucu hap ve esrar kullanımına bağlı olarak fuhuş yapıldığı bilinmektedir. Emniyetimizin konuya alaka göstermesi kaçınılmazdır.

 

Ez cümle BEREKETSİZLER için ;

Mahkeme mahkeme gezeceğinize halkın güvenini kazanmaya çalışın. 15 senedir seçim iptal ettirmek için harcadığınız eforu vatandaşı ikna etmek için harcasaydınız şimdi çok farklı noktada olurdunuz.

Onuncu köyden sevgiler…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs