GÜLE GÜLE YENİKAPI RUHU - Ender Gökçe

GÜLE GÜLE YENİKAPI RUHU


Zaten Yenikapı Ruhu diye bir şey yoktu, g..t korkusu vardı. Tanklar köprülere konuşlanıp askerler vatandaşa  ateş ederken muhalif bir gazetecinin cep telefonu ekranından bile olsa sadece bu ülkenin Cumhurbaşkanı vardı ortada başka kimse yoktu.

Zaten öyle olmalıydı, herkes kendisinden bekleneni yapmalıydı.

15 Temmuz akşamı telefonda Başbakan’a “ Sonuna kadar yanınızdayız “ diyen zat-ı muhterem yaptıklarıyla Yenikapı Ruhuna uygun hareket ediyor mu sizce ?.. Tabi etmiyor. Darbe girişiminin engellendiği bir ülke birlik beraberlik mesajı vermek için bir organizasyon düzenliyor ve siz bu organizasyona genel kurul kararıyla gitmek durumundasınız öyle mi ?..

Yani sizin kimseye sormadan aslanlar gibi milli birlik be beraberlik adına böyle bir organizasyona katılma janrınız yok öyle mi ?...

Tabi.. Nasıl bu göreve geldiğinizi düşünürsek yaptıklarınızı da fazla kurcalamaya gerek yok.

Kanun hükmünde kararnamelere itiraz etmek, 15 Temmuz’dan sonra devam eden süreci  60 ve 80 darbeleriyle mukayese etmek, açığa alınan ve görevine son verilen insanların sözüm ona haklarını korumak adına siyasi propaganda yapmaya çalışmak neden yıllardır bir arpa boyu yol alamadığınızın göstergesi.

Ahmet Hakan gibi bir müptezel bile programında duyduklarına inanamayıp konuşmayı ne kadar Yenikapı Ruhuna doğru itmeye çalışsa da , baktı ki karşısındaki vatandaşın amacı çok başka, programı erken bitirdi be..

ADAM GİBİ ADAM  Birleşmiş Milletler Platformunda ülkemizi anlatıyor, 400 milyon kullanıcılı Tweetter’da TT ( Trend Topik ) oluyor, ABD ve Rusya  Başkanlarıyla basına kapalı birer saat görüşme yapıyor ama  sen hala kalkmış Türkiye Büyük Millet Meclisinde 15 Temmuz gecesinde bombalanan alanların niye tamir ettirilmediğini soruşturuyorsun.

Bilmiyorsun değil mi 11 Eylül saldırılarının olduğu o kulelerin önünde saldırının yapıldığı günden kalan parçalarla bir müze kurulduğunu. Binlerce insanın hala işe giderken o müzeye çiçek bıraktığını, notlar yazdığını.

Sen bana söylesene be adam , o akşam bu şerefsizler Cumhurbaşkanını bulsaydı sen şu anda neredeydin ?..

Bir söyle la nerdeydin Allah Aşkına ya…

Yoktun yokkkkkk…

Ama işin enteresanı şu anda da bizim için yok hükmündesin. Neden biliyor musun ? Sen ve senin gibiler Anıtkabir bahçesine yapılan çocuk parkı için ülke gündemi oluşturmaya çalışırken bu ülkenin Cumhurbaşkanı Birleşmiş Milletler Toplantısında 18 dakikalık Fetö ve PKK konuşması yapmış geri dönüyor.  Senin aksine bu ülkeyi ayakta tutmaya çalışıyor.

Ez cümle bu ülkenin hayrı ve selameti içindir…

Ne diyor Cumhurbaşkanı ;

“ Dik olmadan Dik olacağız “ diyor..

“ Bir olacağız, iri olacağız, Diri olacağız “ diyor..

“ Kardeş olacağız “ diyor Kardeş anladın mı ?

" Zaten ya Kardeş olacaksınız ya da Kardeş olacaksınız başka çaresi yok "

 

10.cu köyden Sevgiler.. 

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs