İSTİKRAR VE ÜLKENİN DİĞER BÖLÜMÜ


Aslında değişen bir şey yok. Seçenler de Seçilenler de hep aynı. Laf olsun seçim olsun ülkenin hazinesinden bir sürü para çıksın soytarı Avrupalılara üç ayda bir seçim yaptığımız için malzeme olalım kendi pisliklerini ekonomik durumlarını görmeden bizimle makara yapsınlar. Ülke içindeki yalancılar başarılı olduk 1 puan yükseldik diye istifa etmesinler utanmadan o koltuklarda oturmaya devam etsinler. hatta iyice kendilerini komik duruma düşürüp İçişleri Bakanı'nın istifasını falan istesinler vs.vs

 

Şaka gibiyiz.. Hani derler ya “ Kendi bokumuzla oynuyoruz “ diye, hah işte öyle. Bildiğin kendi bokumuzla oynuyoruz. Bu ne seçimi şimdi ?.. Herkes neyin ne olduğunu biliyor ; bu ülkenin yarısı AKP geri kalan yarısı da diğerleri. Yahu bilmiyormusun bu diğerleri tek tek denediler olmadı, ikili üçlü birleşelim dediler olmadı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hepsi birlikte beraber birleştiler olmadı… 

1 Kasımda da olmayacak bunu hepimiz biliyoruz. E o zaman bu ne seçimi ?.. Neymiş efendim halk AKP'yi uyarmış. Bak sen... Halk AKP'yi uyardıysa diğerlerine tekme tokat girmeli be.. Saçma sapan ütopik suni gündemler falan... Hadi hadi. Böyle olmaz.

 

Hep söylüyorum çok güçlü bir ülkeyiz bize hiçbir şey olmaz.Herkes işine gücüne baksın.Bu siyasetçilerin ipiyle kuyuya inilir mi ?Evimizin kirasını, çocuğumuzun okul parasını bunlar mı ödüyor ? Şehitlerimiz var diye hani bu "Gürültü Kirliliği Arabaları "gezmeyecekti ?.Yine 18-19 yaşında çocuklara arabaları vermişler, o ses düzeni nasıl bir ses düzeniyse zaten sonuna kadar açık hiçbir şey anlaşılmıyor, çocukta zaten sevgilisinin mahallesinde dolanıp duruyor sonra biz bu gürültüyle fikrimizi değiştiriyoruz öyle mi ?

 

Bu işler menfaat meselesi. Politika eski Yunancada “Çok Yüzlülük “ anlamına geliyor. Zaten işi yapan siyasetçiler değil ki “ Kraldan çok kralcı yalakalar”… Allahım yarabbim sosyal paylaşım sitelerine bir gir bak zannedersin 13 senedir her gün yatırıp odunla dövmüşler. Bir haberler, bir örgütlenmeler , yönetimle ilgili ne kadar pislik haber olabilecek nitelikte bilgi varsa hepsi ortada… Zannedersin seçimden sonra madalya alacaklar. Olacak olan şu ; Her seçim sonunda olduğu gibi kiralık takım elbiselerle karşılayıp kredi kartınızla çay ısmarladığınız o mazın abiler sandıklar açılmaya başladıktan 1 saat sonra ortadan kaybolacaklar, sonra siz yine o kredi kartınızla önce kiralık takım elbisenin parasını da ödeyip sonra bir daha ki seçimlere kadar o kredi kartını ödeyeceksiniz.

 

Allah herkesin yardımcısı olsun. Herkes oyunu nereye vereceğini biliyor. Önemli olan İSTİKRAR..

 

Sevgiyle kalın efendim, hayırlı pazarlar…

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs