KAOSÇULARIN SONBAHARI


Bayram bitti.. Millet dönmeye başladı. Aynı giderken olduğu gibi dönüşte de özellikle Eskihisar- Topçular ve Kocaeli-Bursa arasında ki inanılmaz trafik keşmekeşi yaşanmıyor. Rezil insanların ortalığı karıştırma çabalarına rağmen her şey ortada. Otobanlar, köprüler hepsi bedava. Çanakkale Körfezini’nin iki yakasını bağlayacak Çanakkale 1915 ve İzmir Körfezini birleştirecek ALPARSLAN köprüleriyle yurt genelindeki trafik sıkışıklığı sorunu ana arterlerden başlanarak etap etap çözümlenecek. Yaşanan trafik kazalarında suç %100 sürücülerin. Uykusuzluk, yüksek sürat ve kurallara uymamanın getirdiği maddi manevi kayıplar. Rusya ve İsrail’le yaşanan ilişkilerin düzelme sürecinden önce güneyde hiçbir otelde yer yoktu. Uçaklar, feribotlar, şehirler arası otobüsler ağzına kadar doluydu. Para yok , ülke uçuruma gidiyor , herkesle ilişkilerimiz bozuldu, Rus gelmiyor, İsrail’li gelmiyor diye feveran edenlerinde ağzı kapandı. İlk Rus uçağı dün akşam Antalya’ya indi. Ambargolar kalktı ilişkiler eskiye döndü. Vatandaş verilen hizmetten memnun. Tabi herkesi memnun etmek mümkün değil. Acıdan zevk alanlar, ülkeyi üç kuruşa satanlar yavaş yavaş yolun sonuna geliyorlar. Vatan hainliği ile yargılanan Can Dündar’ ı da kaçırmasaydık iyidi ama şerefsiz kaçtı.

Sosyal paylaşım sitelerinde paralı ve parasız provokatörlerin paylaşımları artık çok komik olmaya başladı. Ne kadar utanmaz insanlar hayret yani. Benim arkadaş listemde de var. Ağabey dediğim ve ya abla dediğim yada arkadaşım olanlar. Saçma sapan, hiçbir dayanağı olmayan aptal bir paylaşım yapmış. Aradan üç gün geçmiş ne beğenen var ne yorum yapan. Üç gün sonra aynı kişi ile ilgili başka bir paylaşım. Bakıyorsun ne beğeni var ne yorum. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamak mümkün değil ama sanırım onları kendi küçük dünyalarında yalnız bırakmak en iyisi.

Yapılan eserler, açıklanan ithalat ihracat oranları, son ayın enflasyon oranı ve daha yüzlerce olumlu konu onları hiç ilgilendirmiyor. En küçük bir tutacak dal bulduklarında yayacakları pislik İstanbul Boğazında denize petrol kaçıran bir rum tankerinden daha beter. Ötekileştirilmek çok yakışıyor onlara. Karşılaştığımızda yada sosyal medyadaki paylaşım konuşmalarında derin gülümsüyorum yüzlerine . Aslında farkındalar biliyormusunuz ?..  İnanın bana ne kadar zor durumda olduklarının farkındalar. Sadece tükürdüklerini yalayamadıkları için böyle davranıyorlar. KAOSÇULARIN SONBAHARI diye boş yere başlık atmadım. O kadar azaldılar ki, olanların da paylaşımları o kadar azaldı ki takip ettiğinizde anlıyorsunuz.

 

Ez cümle şudur ;

Ülkeniz için bir şey yapmıyorsanız yapılanları eleştirmek yerine alkışlayın. Eleştirdiğiniz Osmangazi Köprüsünde selfie çektirmek için sıraya girdiniz.

İzmir Körfezine yapılacak olan ALPARSLAN Köprüsü için de Mimarlar Odası Başkanı olacak şahıs tarihi dokuyu bozacak falan demiş.. İnanın bana köprü bitsin ilk önce kendisi geçecek.. Aynı Karamürsel’in SİYASİ HAZRETLERİNİN Körfez Geçiş Köprüsünden geçip selfie çektiği gibi...

10.cu köyden en güzel sevgilerle..

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs