KARAMÜRSEL’İN TAŞI TOPRAĞI ALTIN


Vay anasını ne köprüymüş be... Karamürsel Karamürsel olalı böyle değerlenmedi. Karamürsel Karamürsel olalı böyle azimle çalışan insanlar görmedi. Yıllardır çarşıda var olmaya çalışan ama işlerinde bir arpa boyu ilerleme sağlayamayan ne kadar batık,beceriksiz,kimliksiz,ezik adam varsa Emlakçı oldu. Bu köprüden dolayı Karamürsel’in taşı toprağı altın oldu ya... Tamam işte yıllardır bulamadıkları parayı bulacaklar şimdi... Birde öyle insanlar ki bunlar yan yana geçersin selam vermez. Aslında seni, ananı,babanı hatta sülaleni tanıyordur ama senden bir çıkarı olmadığı için kafasını çevirir. Sonra bir bakarsın aa sanki kırk yıllık dostun. Ofise gelmeler, tapular getirmeler, yol yordam öğrenmeye çalışmalar falan sonra yine yok olurlar. İki kişinin ismini öğrendiler, koskoca Emlakçılık sektöründe yanan milyonlarca ışıktan bir ikisini gördüler ya hemen senden uzaklaşırlar. Tamamdır onlar artık şimdi gelsin paralar...

Lan yok oğlum yok böyle bir dünya yokkkk... Televizyonda bir reklam var son dönemde diyor ki ; Kolay mı sanıyorsun Kolaysa yap o zaman... Hadi yapın da görelim.

Ben vergi vereyim, stopaj ödeyeyim, Hürriyet Emlak, Sahibinden.Com’ a yıllık bir sürü para vereyim, muhasebeci parası, defter tasdiği, peşin vergi, SSK ödeyeyim sonra sen elinde bir tane tapuyla Yakamoz çay bahçesinde bir masada oturup iki çay içip milyarlar kazan öyle mi ?... Yok yoooook.. Öyle bir dünya yok... Bu şekilde para kazanacağını zannedenlere söylüyorum. Bak kardeş bu kadar kolay olsaydı biz parayı koyacak yer bulamazdık. Ben yasal tüm işlemlerimi tam olarak yaptırmışken, bu konuyla ilgili eğitim almışken, üstüne üstük benim ailem atam, dedem bu çarşıda 100 senedir ticaret yaparken ,çarşıda yürürken emme basma tulumba gibi insanlara selam vermekten yolda yürüyemezken, bu işi sabah sekiz akşam sekiz kovalarken adabına uygun yapmaya çalışırken sen köprüde geldi her şey pahalandı bizde buradan parayı götürelim diye bu işi yapmaya kalkarsan daha önce yapamayıp beceremediğin işler gibi bunu da beceremezsin ve yine ailenin üzerine bir enkaz gibi yığılırsın.

Ez cümle,

Karamürsel’in taşı toprağı altın olsa da bunu ancak o toprak için mücadele edenler hak eder.

Benim gibi insanlar da bir yere kadar sizin gibi insanlara müsamaha eder.

Sonramı ne olur ?... İnan bana o en kolayı...

Sevgiyle, Milli İrade ve Millik Birlikle kalın.. Hoşçakalın.

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs