KEÇİNİN OLMADIĞI YERDE


“ Nasıl Olsa Yönetilen Ülke “ sıfatından çıkan memleketimizde hala bir televizyon programcısının yaptığı ve reyting rekorları kıran yarışma programıyla doğu olaylarının bağdaştırılması ve bunun sadece o programcının iktidar partisine yakın olması sebebiyle yapılması sosyopat bir grubun komik olmaya devam etmesine sebep oluyor. Çok fazla üzerinde durmaya gerek yok. Saracak yer aradıktan sonra malzeme çok. Özellikle bu grup gibi kendi Demokratik İç Kavgalarından başka yapacak işi olmayan insanlar için 85 milyonluk ülkede tabi ki bir sürü arıza bulunabilir.

 

Cumhurbaşkanının bu kadar kargaşa içerisinde dünyanın bir ucuna gidip ülkemiz menfaatine milyar dolarlık iş anlaşmalarının kapısını açması, saçma sapan matematik hesaplarıyla itibarsızlaştırılmaya çalışılan emekli maaşı zammı, yerli malı aracımızın neredeyse görücüye çıkacak duruma gelmesi, Forbes’in ülkemizi yatırım yapılacak ülkeler listesinde 3 sıra yükseltmesi ve daha yazılacak yüzlerce olumlu gelişmenin görmezden gelinmesi durumu çok alışık olduğumuz, kanıksadığımız bir hal sadece.

 

Sadece yaşadığımız Yalova-Karamürsel-İzmit bölgesinde kişi başına düşen gelirin ve buna bağlı olarak bizim bölgemizdeki bu hareketliliğin gayri safi milli hasılaya katkısının son 3 senede %17 arması her ne kadar bazıları için bir şey ifade etmiyor olsa da, hala para yok, et yiyemiyoruz diye sahte bittik, ülke elden gidiyor zırvalamaları duyulsa da Karamürsel’de aracımızı park edecek yer bulamıyoruz. Sokaktaki en eski araba 2010 model. 3+1 daire fiyatı 300 bin TL… Ne park edecek yer var, ne elinizi çabuk tutmazsanız 300 bin liradan aşağı ara kat daire var ama para yok !... Hadi canım.

 

Çalışınca Oluyor sloganı çalışanları motive edip bir üst segmente geçirirken, üretmeyen,çalışmayan ama sırtını devlete dayayıp homini gırtlak pufili kandil tumba yatak yapan grubun bu yalancı provokasyonları işinin gücünün peşinde olan esnaf ve ülkeyi ayakta tutmaya çalışan yönetim için kimse kusura bakmasın ama hiçbir şey ifade etmiyor.

 

Ez cümle şudur ki;

 

Yazımın başlığının anlamını burada koyalım. Keçinin olmadığı yerde teke Abdurrahman Çelebi dönemi bitti. Tabir-i caiz ise öyle bir keçi var ki sürünün başında tekelerin adı bile geçmiyor.

 

Sevgiyle  

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs