KİM KİME DUM DUMA…


Ramazan geldi şehre.. Sinyalciler bile yok ortada bayrama saklıyorlar kendilerini. Zannedersin herkes oruçlu. Ara sokak kahveleri ağzına kadar dolu. Sözde oruçluların kaçamak kaşarlı tost-çay-sigara yaptıkları yerler yani. Uçan Kuşları Koruma Derneği, Yüzen Balıklara Balıklama Atlamayı Öğretenler Kulübü falan.

Ülkedeki ekonomik düzen 24 saat çalışmayı gerektirirken mübarek Ramazanın arkasına saklanıp ortadan kaybolmak, taksitleri ödememek, çeşitli sebeplerle işe gitmemek bu ay içerisinde gayet normal. Hani bizim ana muhalefet lideri KK nasıl 8 seçimdir Atatürk’ün arkasına saklanıyor hah işte bu Ramazanda ortadan kaybolmakta böyle bir şey.  Ancak günler çabuk geçer ve takke düşer kel görünür. Aynı KK’ya olduğu gibi.

Bu arada ramazan falan derken Kavak'tan Karamürsel’e kadar olan sahil şeridinde güvenlik zaafı olduğunu yazmıştım. Motosiklet sorununu yazmıştım ama umursayan yok. Çünkü bütün Polisler Dalyan mevkiindeki o malum konteynerin içinde. Bu sahil yolunda illaki bir kaza olacak sonra linç girişimi diye yazacak gazeteler. Ben tekrar yazayım da sonra bir olay olduktan sonra bak daha neler yazacağım o zaman yine okursunuz. Söylüyorum bu sahil yolu son derece hızlı motosiklet kullanan gencecik, aklı bir karış havada çocuklarla ve ağaçların altında, banklarda cigaralık içen tiplerle dolu. Şu anda daha okullar açık ve yazlıklar dolmadı. Ancak okullar kapanıp yazlıklar dolunca kimse buna müsaade etmez ve bu sahilde oturanlar yetkililer bu işe el koymazsa bu rezalete müdahale eder. Ben tekrar söyledim.

Yaz geldi çattı. Bölgemizde bir takım yenilikler var. Bu yaz herkesin keyif alacağı yeni mekanlar açılıyor. Şimdi isim ve yer yazmıyorum ama denize sıfır çok güzel bir Marin Cafe harika bir bayan olan tecrübeli işletmecisi ile yazın vazgeçilmez mekanı olmaya aday. Ayrıca yine denize sıfır konumda herkesin koşa koşa gideceği bir Macera Parkı içerisinde PaintBall ve Su Sporları eğlenceleri ile hizmete girecek. Tabi işletmecileri yetiştirebilirse bölgemizin ilk Go-Cart Pisti de hizmete girecek. Şimdiden başarılar diliyorum bu işletme sahiplerine.. Bölgenin çok önemli bir eksiğini tamamlayacakları için iyi bir iş başarıyorlar. İnsan tabi keşke Karamürsel sınırları içerisinde olsaydı diyor ama Başkanımız bu konulara sıcak bakmıyor. 

Son olarak heyecan arayanları özellikle sahura yakın saatlerde Ankara Evleri – İMSA Işıklar ve devamında Dereköy Işıklar arasındaki Drag Yarışlarına davet ediyoruz. Karamürsel girişinde şehirlerarası otobüslerin durdurulup GBT kotası doldurulan sözüm ona Güvenlik Noktasını geçtikten sonraki bu parkurda modifiye edilmiş araçlarla ciddi yarışlar yapılıyor. Dereköy ışıkların olduğu alan zaten çok ciddi bir drift noktası. Trafik Polisi sadece kaza olduğunda ortaya çıktığı için böyle bir yarış pisti yaratıldı bilginiz olsun. ( Kızım sana söylüyorum Emniyet sen anla )

Ez cümle Emniyet Zaafiyeti üzerine…

Okullar kapanmadan tek noktada emniyeti sağlamaya çalışan ancak başarılı olamayan düşünce okullar kapanınca nasıl bir yol izler bilinmez. Ancak okullar kapandıktan sonra gelecek yazlıkçı nüfusuyla beraberde bu şekilde başarılı olunması mümkün değil.

Onuncu köyden Sevgiler… 

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs