Körfez Geçiş Köprüsü ve Karamürsel


Ne kadar garip değil mi ?... Bir köprü geliyor ve hayatlar değişiyor. Hemde ne değişmek...

Suni olarak yükselen arsa ve ev fiyatları, yerden bitme gibi çıkan binalar, kapış kapış satılan arsalar, araziler hatta mutlak tarım alanları yani tarlalar. Tabi bu kadar hareket içinde kandırılan köylüler, büyük şehirlerden gelen zenginlerin yapacağı malikanelerle yok olacak yeşil alanlar, kesilecek ağaçlar. Bir sürü yalanlar, kandırılan yatırımcılar, hayatları boyunca biriktirdikleri parayı kaşla göz arasında yok imar gelecek yok yol geçecek diye dağın başında bir uygunsuz alana veren 60 yaş üzeri mağdurlar.

Aslında bu köprüden geçecek arabalar yemyeşil ormanları yok ederek yaptıkları duble yollardan, viyadüklerden geçerek Bursa ya da Eskişehir yönüne doğru uzaklaşıp gidecek. Hele birde köprünün olduğu alan ‘’ Free Zone ‘’ yani Serbest Bölge ilan edilirse dev gibi lojistik depoları, fabrikalar, imalathaneler gelecek. TIR garajları, iş makinaları, işçi servisleri derken nur topu gibi bir rezalet Hersek Bölgemiz olacak.

Yazımı okurken suratlarınızın aldığı durumu görür gibiyim.

Eğer Körfez geçiş Köprüsü’nü ve bölgemize olan etkilerini yazan kişi sözüm ona kendilerine Akademisyen diyen 1.100 Vatan Haini Soytarıdan biri olsaydı aynen böyle yazacaktı. Ama siz sakın bu yazılanlara aldanmayın.Durum böyle değil tabi. Tam tersine durum şöyle ;

Körfez Geçiş Köprüsü, aynı 3. cü Boğaz Köprüsü, 3. cü Havalimanı, Marmaray, Yüzlerce Kilometrelik Duble Yollar, Hızlı Tren, Türk Mühendisleri ve Türk Sermayesiyle yapılan Savaş Uçağımız, Helikopterimiz, Gemilerimiz gibi ve daha yapılacak yüzlerce proje gibi ülke insanının yaşamını kolaylaştıracak, iş imkanları yaratacak, toprağın değer kazanması ile yatırımları hızlandıracak, toplumsal kalkınmayla birlikte huzuru getirecek, çocuklarımızın geleceğinin daha sağlam temellere oturmasını sağlayacak projelerden biri. Daha açılmamışken, üzerinden araba geçmezken yaklaşık 10.000 kişiye iş,aş,sosyal güvenceli hayat imkanı sunan bu köprü, bünyesinde barındırdığı insanların yemek, giyim, konaklama, küçük esnaf harcamaları, ulaşım ve daha bir çok insani ihtiyaç için bölgemize günde ortalama 200.000 TL gelir sağlamasına sebep oluyor.

%10-%20’ lik muhalefet partileri koltuk kavgasıyla uğraşırken %49,5 oy oranı olan Cumhuriyet tarihinin koltuk kavgasından kurulduğu günden beri uzak yönetimine ülkemize devlet kasasından beş kuruş harcamadan böyle bir eser kazandırdığı ve bölgemize böyle bir gelir kapısı yarattığı için teşekkür etmeliyiz. Buna karşılık daha çok çalışmalıyız. Çalışan ve kazanan Karamürsel’in bu köprüyle daha üst segmente çıkacağını bilerek özellikle Karamürsel’in yerlilerinin artık birbirlerinin kuyusunu kazmak yerine kendi memleketlerine ve kendi insanlarına sahip çıkmasını bu köprü vesilesi ile umutla bekliyorum.

Sevgiyle.

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs