MİLLİ İRADE DEYİP GEÇME - Ender Gökçe

MİLLİ İRADE DEYİP GEÇME


MİLLİ  İRADE  DEYİP  GEÇME

 

Milli İrade kavramı iktidar partisi tarafından kullanıldığı için genelde diğer partiler tarafından farklı anlamlara çekilmeye çalışılsa da seçim sonuçları bu kavramın gerçek bir güç olduğunu gösteriyor. Yine diğer partilere  yakın gazeteciler  81 ilin tamamında yükseliş grafiği olan ve %50’ lik oy oranıyla rakiplerini ezip geçen  iktidar partisini itibarsızlaştırmak adına “ Ülke çok kötü durumda olduğu için halk istikrarı seçti kuvvetlinin yanında oldu “ gibi zırvalarla ya da “ Seçimler eşit şartlarda yapılmadı, iktidar devletin imkanlarını kullandı “ gibi mazeretlerle bu başarıyı yok gibi göstermeye çalışsalar da görüyoruz ki tüm ülke halkı şu anda bu iktidarın ülkeyi yönetmesinde memnun.

Aslında Milli İrade 7 Haziran seçimlerinde diğer partilere bir şans vermişti. Ama ne yazık ki diğer partiler bu hakkını ya her şeye “ Hayır “ diyerek ya sadece Cumhurbaşkanını hedef alıp siyaset yaparak ya da “ Halkların Kardeşliği “ diye yola çıkıp askerlerimizi şehit ederek, şehirlere hendekler kazıp barikatlar kurarak kullanamadı.

7 Haziran- 1 Kasım sürecinde yaşananlar 12 senedir niye bu iktidarın görev başında olduğunu bir kez daha kanıtladı. Hatta bu gün bile beklenen istifalar yerine pişkin basın açıklamaları ve hiçbir şey olmamış gibi “ Partimizin organları incelemelerini yaptıktan sonra gerekli basın açıklaması yapılacak “ gibi komik beyanlarda bulunmaya devam ediyorlar. Ne partisi ? Ne organı ?.. Bırakın artık şu koltukları. Gençlere yol açın. 12 senedir eleştirdiğiniz iktidar partisi kendi içinde kaçıncı nesli yaşıyor baksanıza. Bu insanlar bunu kendi kafalarına göre yapmıyor böyle olması gerektiği için halk böyle istediği için yapıyor, sürekli yenileniyor  ve sizin bu kafayla asla göremeyeceğiniz %50 oranında Milli İrade desteğini arkalarına alıyorlar.

Seçim programı yapan provokatör bir kanalın sözüm ona esas çocuklarından biri ekrana bakarak diyor ki ; Bu seçim sonucunun sosyolojik olarak incelenmesi gerekir… Bende diyorum ki ; Kardeş bu seçim sonucu gayet normal ama sen gözünle gördüğün şeyi hala inkar edip karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalıştığın için senin psikolojik olarak incelenmen gerekir…

Neyse seçim bitti. 2019’ a kadar herkes işine gücüne baksın. Bu 4 sene diğer partiler için iyi bir toparlanma ve hatalarını görme fırsatı olacaktır. Zaten kendilerini yenileyip Milli İradenin dikkatini çekecek siyaset yapmazlarsa muhtemelen 2019 seçimleri son seçimler olur.

 

Sevgiyle

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs