SEÇİME DOĞRU - Ender Gökçe

SEÇİME DOĞRU


Merhabalar

Uzun bir aradan sonra tekrar yazmaya fırsat buldum. İşlerim çok yoğun olduğu için bir süredir kafamı toplayıp düşüncelerimi anlatamamıştım. Sorumluluk isteyen bir iş bu. Yazdığınız her kelimenin nereye gideceğini hesap etmelisiniz.

Yine sonucu belli olan bir seçimin arifesindeyiz. Fakat bu defa iş biraz farklı.

İktidar partisi AKP, MHP ile yaptığı ittifakla ve ülke adına yaptığı işlerle daha da güçlenirken, sözde Ana Muhalefet partisi CHP, Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyerek HDP oylarına, hatta %1’ lik Temel Bey’e kadar ( pardon Temel Bey %0.7, Beyefendinin partisi %1.3 ) düştüğü için bu seçimde muhtemelen önceki seçimlerden daha büyük darbe alacak. Allah yardımcıları olsun. Ama ne derler bilirsiniz ; Kendi düşen ağlamazmış. Siz 10 tane seçim kaybetmiş bir insanın hala genel başkanınız olmasına izin veriyorsanız ve üstelik bu adamın alternatifi Muharrem İnce ise hiç üzülmeyin size müstehak. Yazık koskoca Cumhuriyet Halk Partisine..

Ülke genelinde ne olacağı belli olan seçimin benim memleketimdeki durumu ise bazılarına göre kişilere bağlanıp sosyal medyada suni gündem maddesi haline getirilmeye çalışılıyor . Birilerini parlatmak için çaba harcayanlar mı ? istersiniz, siyasi otorite olup adayları belirleyen mi ?. Ha tabi bu arada aday %90 belli olduğu için şimdiden eleştirinin dozunu hakaret boyutuna çıkaranlar ve elbette şu anda hiç ağzını açmayıp adayın resmi olarak açıklanmasını bekleyenler de var.

Yani aslına bakarsanız herkes ne olacağını biliyor ama “ Bir Umuttur Yaşamak “ düşüncesiyle elbette demokratik haklarını medeni cesaretleriyle birleştirip bir yola çıkıyorlar. Herkesin Allah yardımcısı olsun. Kolay bir şey değil 60.000 kişilik bir kasabayı yönetmek. Ben 30 villadan oluşan bir sitenin yöneticisiyim vallahi bazen delirecek gibi oluyorum.

İlçede belediye başkanlığı için sahaya çıkan adaylar bildiğimiz tanıdığımız insanlar. Sevgili Ahmet Çalık, Sevgili Fevzi Utaş ve Sevgili Hayrettin Karacaer çocukluğumdan beri bildiği tanıdığım, ailelerini tanıdığım, son derece beyefendi ve toplumda itibar gören insanlar. Yazımı yazarken İYİ Parti bir aday açıklaması yapmadığı için adayın ismini burada yazamadım. Her ne kadar aynı CHP gibi İYİ Partinin de merkez yönetimini hiç beğenmiyor olsam da memleketimdeki İlçe Başkanı Mehmet Baş ağabeyimi çok sever sayarım. Muhtemelen en az kendisi kadar beyefendi bir aday hazırlıyorlardır.

Hepsi için söyleyeceğim şey ; Hayırlısı neyse o olsun.

Ha bu arada bir de Muharrem İnce konusu var ama onu daha sonra yazarım. Çünkü kendisi başlı başına bir köşe yazısı konusu.

Ez Cümle ;

Karamürsel Belediye Başkanı Sosyal Medyada Seçilmez.

Sevgiyle kalın...

Onuncu köyden saygılar...

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs